Gaysorn Is Planting Small Saplings Florida Bananas That Are Planted Plastic Pots As Decorative Plants Home Decoration Agricultural Concept

Palmy dávno nezdobí jen exotické země. Mohou být součástí našich domovů, ale jenom za těchto důležitých podmínek

Pěstování palem v interiérech jako pokojových rostlin patří k velmi oblíbenému zkrášlování domácností. Existuje velké množství druhů palem, ovšem pro všechny platí velmi obdobné pěstební podmínky. K tomu se váže i to, že ať pěstujete jakoukoli palmu, měli byste se vyvarovat stejných chyb. Tento článek je věnovaný nejčastějším chybám, kterých se lidé dopouštějí při pěstování palem. Některé z nich mohou rostliny ohrozit na životě, proto byste měli tento článek dočíst až do konce a pokusit se těchto omylů vyvarovat. O jaké chyby se jedná, se dočtete níže v tomto článku.

Mohlo by vás zajímat:  Uložte správně svou zahradu k zimnímu spánku. Na jaře se znovu probudí do krásné zeleně

Špatná volba substrátu a stanoviště

Jedna z nejčastějších chyb je právě volba nevhodného stanoviště či substrátu, což palmu ohrožuje na životě. Myslet byste při hledání správného stanoviště měli zejména na to, abyste palmu umístili tam, kde zůstane po celý život. Palma potřebuje růst stále na stejném místě. Nezvládá stěhování z místa na místo. Myslete proto na to, že až vyroste, bude mít dlouhé listy, které zaberou mnoho prostoru. Najděte jí takové stanoviště, kde bude moci zůstat i po tom, co doroste do dospělé velikosti. Během přesazování rostlin také nezapomínejte na to, že ji nemůžete umístit do běžného substrátu pro pokojové rostliny. Kupte jí raději směs určenou přímo pro tyto rostliny. Palma potřebuje speciální dobře propustnou půdu.

Mohlo by vás zajímat:  Túje potřebují pravidelně stříhat, v zahradě vytváří příznivé podmínky pro klíšťata
Zdroj obrázku: Freepik

Péče o kořeny

U pěstování palem se mnohdy stane, že budou růst kořeny, které nebudou schované pod substrátem, ale budou volně ve vzduchu. Tyto kořeny je potřeba pravidelně rosit tak, aby byly neustále vlhké, jinak začnou zacházet. Myslete také na to, že je potřeba nemocné kořeny odstraňovat. Kořeny, které jsou nemocné, uhnilé, natržené nebo jakkoli jinak poškozené, je u palem velmi důležité celé uříznout. Po odstranění kořenů posypte řez drceným uhlím, aby se zacelil a zamezili jste vzniku infekce v rostlině.

Zdroj: https://www.miraclegro.com/en-us/library/trees-shrubs-landscaping/how-plant-grow-palm-trees
Přidat na Seznam.cz