Beautiful Woman Works Garden

Jediné hnojivo posílí všechny rostliny na zahradě i doma a ochrání je před nebezpečnými škůdci

Rostliny všeho druhu, zelenina nebo ovocné keříky potřebují ke svému zdravému růstu kvalitní hnojivo. Samozřejmě jsou k dostání různé přípravky v hobbymarketech nebo zahradnických centrech, jsou často předražené a k tomu plné chemikálií. Stejnou službu udělají domácí prostředky, k tomu jsou zcela ekologické a nezamořují okolní vody nebo půdu. Velmi účinně působí kvasnice, které jsou výtečnou živinou a současně chrání rostliny před napadením houbovými chorobami. Jak drožďový roztok používat a pro jaké rostliny se hodí?

Droždí nejen do kynutého těsta

Hodí se na přípravu kynutého těsta, chleba, sladkého pečiva i pizzy. Pekařské droždí nalezne využití i mimo kuchyni, překvapivě funguje jako skvělé hnojivo, jež pomůže k bohaté úrodě, kterou budou všichni sousedé závidět. Kvasnice jsou bohaté na vitamíny skupiny B, které pomáhají k růstu a výživě rostlin. Dále obsahují také další minerály, které rostliny a zelenina potřebují, jako jsou draslík, fosfor a hořčík. Tyto prvky jsou základem většiny prodávaných minerálních hnojiv. Navíc obsažené kvasinky efektivně likvidují konkurenční houby.

Mohlo by vás zajímat:  Citronová koupel nohou přinese zasloužený relax, příjemně ukolébá ke spánku, a dokonce napomůže detoxikaci

Zálivka na rajčata

Rajčat, že nebudete vědět, kam s nimi? Rozhodně po zálivce z droždí, která se připravuje z kostky čerstvého droždí, 10 litrů vody a hrnku cukru. Z těchto surovin se nechá vzejít kvásek a ten se pak může zředit vodou v poměru 1 : 5. Tato zálivka posílí rostliny vůči povětrnostním podmínkám i infekcím, zejména vůči plísni bramborové.

Zdroj obrázku: Freepik

Okurky bez plísní

Také u okurek je vhodné ošetření kvasnicovou zálivkou, protože tyto rostliny jsou náchylnější na houbové a plísňové infekce. Roztok se používá preventivně, zároveň dojde k posílení kořenového systému rostlin, které pak budou odolnější. Dočkáte se tak bohaté úrody.

Mohlo by vás zajímat:  Hraboše ze zahrady vystrnadí aroma některých rostlin, domácí mazlíčci nebo plašiče

Na lilkovité i tykvovité druhy

Obdobně se doporučuje použití kvasnicového hnojiva na lilkovitou a tykvovitou zeleninu, ale samozřejmě na zahradě nejsou jen zeleninové záhony. Kvasnicovou zálivku lze použít též na okrasné květiny, které díky tomuto přípravku začnou bujně kvést. Droždí pomůže růžím, hortenziím, levandulím, buxusům i tújím.

Pro posílení hrnkových rostlin

Přes léto tráví zahrádkáři čas venku, nemělo by se ale zapomínat ani na domácí květníkové rostliny, které potřebují dodat živiny. Kvasnicová zálivka je vhodná také pro ně, použití je možné na orchideje, gardénie nebo monstery.

Zdroj: https://www.corvallisadvocate.com/2021/using-yeast-in-the-garden/
Přidat na Seznam.cz