Man Applying Insect Repellent His Hand

Chemické přípravky nejsou potřeba. Komáry odpudí bylinný repelent, jehož výrobu zvládne každý

Léto je v plném proudu a nás čeká ještě několik horkých dní, ale i prudkých bouřek a vlhké podnebí. To je ideální pro komáry, kteří nás obtěžují. Abyste se chránili před jejich bodnutím, vyplatí se používat přípravky, které tento hmyz odpuzují. Nemusíte je kupovat v lékárně nebo supermarketu, účinný sprej si můžete vyrobit sami doma.

Kdo komáry nejvíc láká?

Poštípání komárem je častým problémem, který se objevuje každé léto. Výlet do lesa nebo k vodě má vždy za následek svědivé a červené otoky. Komáry nejvíce přitahují lidé s krevní skupinou 0 Rh+, dále lidé s vysokou tělesnou teplotou a pot, který obsahuje sloučeniny jako čpavek a kyselinu mléčnou. Komáři dokážou svou oběť vycítit až na 15 metrů.

Mohlo by vás zajímat:  Díky jednoduché surovině z kuchyně budou orchideje růst a kvést jako o závod

Existuje několik možností ochrany proti komárům. Nejběžnějším přípravkem používaným v domácnostech jsou oleje obsahující chemické sloučeniny, které se zapojí do zásuvky, čímž se přístroj zahřívá a šíří přípravek po místnosti. Podobně fungují i speciální svíčky proti komárům. V každém případě nezapomeňte při jejich použití dobře větrat. Na okna také můžeme instalovat speciální síťky nebo na parapetech pěstovat muškáty, jejichž vůně komáry odpuzuje.

Zdroj obrázku: Pixabay

Levandulový repelent

Další rostlinou odpuzující komáry je levandule. Pro přípravu speciálního odpuzujícího přípravku budete potřebovat 40 kapek levandulového oleje a 100 ml destilované vody. Intenzivně promíchejte a nalijte do lahvičky s rozprašovačem. Levandulový olej lze také vetřít přímo do pokožky na krku a zápěstí, případně do ohybů kolen.

Mohlo by vás zajímat:  Kočky milují vůni určitých druhů bylinek. Zpestří jim pobyt v zahradě

Sprej proti komárům můžete aplikovat na pokožku jako klasický repelent. Pokud vás trápí poletující hmyz v noci, kdy vám ruší klidný spánek, nastříkejte ho přímo na lůžkoviny. Pár stříknutí přes peřinu a polštáře vás v noci udrží v bezpečí a navíc levandulová vůně zklidní nervy a napomůže usínání. Působí totiž aromaterapeuticky.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/kinds-of-natural-mosquito-repellant
Přidat na Seznam.cz