Bunch Fresh Carrots Arrangement

Mrkvový sirup proti kašli zachutná dětem a jeho příprava nemůže být snazší

Na podzim na nás číhají mnohé problémy se zdravím. Můžete se potýkat například s nachlazením, chřipkou nebo jinými zdravotními komplikacemi, které se budou týkat hlavně horních dýchacích cest. Pokud do sebe nechcete cpát chemii, můžete zkusit přírodní prostředky, které budou fungovat jako prevence před nachlazením.

Jak si vyrobit mrkvový sirup?

Domácí sirup proti kašli je většinou účinnější než všechny prostředky, které koupíte v obchodech. Navíc jeho výroba nezabere mnoho času a bude chutnat dětem i dospělým, protože je plný přírodních surovin. Mrkev je sladká, takže se může stát, že děti budou chtít ještě víc! Zeleninová směs pomůže vykašlávání, podpoří imunitní systém a také pomůže v boji se zákeřnými viry i bakteriemi.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí jeřabinová tinktura zklidní trávení a uleví při zánětu

Mrkev je sladká, takže odpadnou problémy s tím, že vaše dítě nechce sirupy s příchutí česneku nebo cibule. Co budete k jeho přípravě potřebovat? Stačí pouze mrkev, která díky svým vlastnostem prospěje lidskému organismu. Další součástí je med, který je známý pro své účinky na zdraví. Je hojně používaný jako antibiotikum, ničí plísně i viry a podpoří vykašlávání.

Zdroj obrázku: Freepik

Výroba je snadná a sirup vydrží v lednici

Zázvor, nebo spíše jeho kořen, se hojně používá především pro hubnutí. Má zahřívací i antibakteriální účinky a díky němu se vám bude lépe dýchat. Sirup připravíte jednoduše – nejdříve oloupejte mrkev, nakrájejte ji na menší kousky a dejte ji do hrnce. Zalijte vodou a nechte vařit – mrkev by měla být vodou pokrytá. Až bude mrkev měkká, přidejte zázvor, který také oloupejte a nastrouhejte.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí zavařeniny se stanou krásným dárkem, který lze snadno dozdobit podle fantazie

Vařte, dokud není zelenina měkká a poté odstavte. Až teplota klesne na 40 stupňů, můžete do směsi přidat čtyři lžíce medu. Nakonec blanšírujte, nalijte do sklenice a dejte do lednice. Takto připravený sirup můžete používat až pětkrát denně, dospělí by měli užívat dvě lžíce a děti jednu.

Zdroj: http://www.alexandrasoveral.co.uk/blog/read_115007/my-great-grandmothers-cough-carrot-recipe.html
Přidat na Seznam.cz