Purple Flowers Chrysanthemum Close Up

Nádherné chryzantémy rozzáří pochmurné podzimní dny. Krásné jsou i zasazené v záhonu

Chryzantémy jsou velmi krásné rostliny, které nejvíce rozkvétají právě na podzim. Koncem října rozkvetou a poté tvoří růžice barevných květů. Tyto květiny jsou spojovány nejvíce se svátkem Všech svatých, kupují se v hojném množství v květináčích a dávají se na hroby. Chryzantémy jsou vděčné rostliny, které můžete také vysadit na zahradě.

Jak prodloužit život těmto rostlinám?

Chryzantémy si můžete vysadit také na zahradě. Péče o ně není nijak náročná. Vyrostou vlastně všude. Můžete sami ovlivnit jejich trvanlivost správnou péčí. Pokud se rozhodnete si je zakoupit právě na hřbitov, je nutné věnovat pozornost tomu, jak vypadají, protože je to vizitka hrobů. Nejdříve je nutné je zkontrolovat. Neměly by mít hnědé ani suché listy, které by neměly být ani zabarvené.

Mohlo by vás zajímat:  Růže potřebují speciální podmínky pro svůj růst a dostatečnou péči
Zdroj obrázku: Freepik

Stonky by měly být v dobré kondici. Musí být zelené a hlavně pevné, protože jedině to zaručí, že budou chryzantémy správně růst a jejich květy budou plné a barevné. Jestli se chystáte na koupi těchto květin, je dobré si vzít takové, které ještě nemají poupata. Skladovat je můžete v místnostech, kde není příliš velké teplo, proto rostliny nemají rády vysoké teploty.

Pravidelná zálivka a správná teplota udrží chryzantémy déle čerstvé

Pokud budou v teplé místnosti, mohou rychleji vadnout a také ztratí své krásné květy. Místo by mělo být chladné, ale zároveň také chráněné – vhodná je garáž nebo veranda. Potřeba je také je pravidelně zalévat. Substrát musí být vlhký, ale nesmíte květiny přelít. Kořeny by mohly uhnívat. I když koupíte chryzantémy v květináči, můžete je zasadit na zahradu.

Mohlo by vás zajímat:  Při pěstování lilií hraje důležitou roli ořezání ve správný čas

Musíte si ale vybírat správné druhy. Můžete je zazimovat a na jaře zasadit do země. Po odkvětu je nutné jim zkrátit stonky a květináč položit do teplé místnosti. Zálivka by měla být omezená, stačí je zalévat jednou za měsíc. Chryzantémy můžete pravidelně zastříhávat, aby měly správný tvar.

Zdroj: https://heeman.ca/garden-guides/caring-for-chrysanthemums/
Přidat na Seznam.cz