Ants Carry Leaves Back Build Their Nests Carrying Leaves Closeup Sunlight Background

Mravenci dům i zahradu rádi opustí. Stačí jim do cesty nastražit věci, které nesnesou

Tento drobný hmyz umí na zahradě udělat velkou paseku. Řeč je o mravencích, kteří si vždy najdou cestičku, aby se dostali k potravě. Většinou se objeví v domácnosti, protože mají hlad a v kuchyni jsou velké zásoby, které rychle likvidují. Jak zabránit jejich koloniím, aby se vůbec dostaly do bytu nebo domu, a jak se jich zbavit také na zahradě? Většinou pomohou babské rady.

Mravenci jsou užiteční, ale ne pro zahrádkáře

Mravenci jsou velmi užitečný hmyz, v přírodě mají svou funkci. Tu ale neplní v případě, že chtějí do vaší domácnosti. Láká je dostatek jídla, které mají snadno k dispozici. Pokud doma najdete jednoho mravence, můžete si být jistí, že určitě někde budou mít hnízdo, do kterého si potraviny postupně odnášejí. V přírodě ale zlepšují půdní strukturu a provzdušňují zeminu.

Mohlo by vás zajímat:  Pomerančová kůra domov dokonale osvěží a zachrání pokojové rostliny před zkázou

Nepoužívejte na jejich odstranění prostředky, které jsou plné chemie. Můžete vyzkoušet domácí metody, které jsou mnohdy mnohem účinnější a mravencům ani neublíží. Vysadit můžete například rostliny, které jim nevoní, nebo jim cestičky potírat oleji, které jim budou vadit. Možností je opravdu mnoho.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké rostliny vysadit kolem zahrady?

Jestli máte pocit, že máte na zahradě nadbytek mravenců, můžete se jich snadno zbavit tak, že kolem pozemku vysadíte rostliny, které jim znemožní dostat se k vaší úrodě. Mezi takové patří máta nebo bazalka. Vhodné je také použití olejů, například citronový, mátový nebo skořicový budou fungovat na sto procent. Doma můžete použít například ocet nebo citronovou šťávu.

Mohlo by vás zajímat:  Vejce jíme každý den, častými chybami při jejich skladování si ale koledujeme o zdravotní problémy

Tu stačí pouze nalít do misky a položit na místo, kde se mravenci pravidelně pohybují. Mravencům se nebude líbit ani rozsypaná sůl, pepř nebo prášek do pečiva. Přírodní metody jsou prostě už od pradávna tím nejlepším, jak chránit svou domácnost, a to nejen před mravenci. Jsou bezpečné pro přírodu i pro lidi, kteří v domácnosti žijí.

Zdroj: https://www.fantasticpestcontrol.co.uk/ants/get-rid-garden-ants-protect-plants/
Přidat na Seznam.cz