Basil Flowerpot Windowsill

Zbavit se ovocných mušek je jednodušší, než se zdá. Pomůžou bylinky nebo jednoduchá past

Ovocné mušky dokážou otrávit nejen práci v kuchyni, ale také celý den. Jsou prokletím mnoha domácností. Objevují se s nástupem vyšších teplot a většinou sedají na ovoce nebo suroviny, které zůstanou na kuchyňské lince. Jestli nevíte, jak se jich jednoduše zbavit, poradíme vám.

Ovocné mušky jsou přes léto všudypřítomné

Ovocné mušky létají do kuchyně v případě, že cítí vůni ovoce, zeleniny nebo sladkých nápojů, které většinou nechávají lidé na lince. Mouchy ale přenáší různé mikroorganismy a také viry a bakterie, které mohou lidskému zdraví ublížit. Proto není dobré jejich přítomnost v kuchyni nebo obývacím pokoji podceňovat a je nutné se proti nim bránit.

Mohlo by vás zajímat:  Skrytí škůdci představují největší hrozbu pro každou zahradu. Vyhlaste housenkám válku

K jejich odstranění můžete použít domácí prostředky. Jestliže se chcete vyhnout jejich přítomnosti, budete muset zapojit také zdravý rozum. Je potřeba udržovat celou kuchyň čistou a pravidelně po sobě utírat špinavou linku nebo vyklízet odpadkový koš. Ovoce i zeleninu vždy umyjte a dejte do lednice. Nikdy nenechávejte otevřené sklenice nebo jídlo v krabičkách, do kterých by se mušky mohly dostat.

Zdroj obrázku: Freepik

Jestliže už je máte doma, vyžeňte je

Mezi domácí prostředky, které jsou účinné a hlavně levné, patří ocet a také prostředek na mytí nádobí. Když tyto dvě ingredience spojíte, vůně octa mušky přiláká, vlétnou do misky a nebudou se moci dostat zpátky – utopí se. K odstranění mušek můžete použít také alkohol, buď pivo, nebo víno. Ovocné mušky snadno odeženete také tím, že vysadíte bylinky, které nemají rády.

Mohlo by vás zajímat:  5 tipů, jak se zbavit krtků na zahradě

Mezi takové aromatické bylinky patří bazalka, máta nebo levandule. Můžete rostliny postavit na parapet nebo na jiné místo v kuchyni, a tím odradit mušky, které by mohly napadnout i ovoce vhodné ke konzumaci. Mušky totiž mohou kontaminovat jídlo, které pak budete vkládat do úst. Je lepší problémům se zdravím předcházet než pak řešit jejich důsledky.

Zdroj: https://www.countryliving.com/home-maintenance/cleaning/a27284947/how-to-get-rid-of-fruit-flies/
Přidat na Seznam.cz