Fern 3407233 1920

Monumentální rostliny, které budou dominantou každého interiéru bez velkých nároků na péči

Rostliny patří mezi nejlepší a nejvhodnější volbu zdobení interiéru. Nejen, že rostliny nádherně vypadají, ale taky mají na nás pozitivní vliv! Čistí totiž vzduch od toxinů. Lidé, kteří nemají velké zkušenosti s pěstováním rostlin, volí nejčastěji květiny, které nejsou na údržbu náročné, ale věřte, že i ty větší, krásné a mnohdy exotické budou na pěstování jednoduché a navíc z vašeho interiéru vytvoří překrásnou džungli. Poznejte několik velkých rostlin, které budou bezproblémové pro pěstování v domácnosti.  

Monstera

Tuto velkou a překrásnou rostlinu snad nikomu nemusíme dlouze představovat, protože zájem o monsteru v posledních letech rapidně vzrostl. Její květy jsou vyobrazené i na tapetách, obrazech, textiliích a jinde. Jde o krásnou rostlinu, která dokáže vyzdobit nejen moderní interiér. Na pěstování není náročná a o to je rostlina žádanější. Stačí, když jí poskytnete světlo, ale ne přímé slunce, a pravidelnou zálivku. Rostlina má ráda, když je pravidelně kropena. Někdy se na monsteře mohou objevit lupeny bez děr. Nelekejte se, je to v pořádku. 

Mohlo by vás zajímat:  Schnutí listů u palmy areky lze zastavit jednoduchou péčí
Zdroj obrázku: Pixabay

Filodendron

Tato rostlina je velmi podobná monsteře. Obě mohou dorůst do výšky až tří metrů. Pokud ji budete pravidelně přesazovat a poskytnete jí řádnou podpěru, můžete se těšit z tohoto obra, který se stane chloubou vaší domácnosti. Ovšem požaduje pravidelné kropení a utírání listů od prachu. Pokud bude mít rostlina dostatek vlhkosti, bude plodit další a další nové stonky. Výhodou filodendronu je schopnost čistit vzduch.   

Palma areka

Tuto palmu lze nejčastěji zahlédnout v obchodních centrech. Ve své domovině tato palma dosahuje obrovské výšky, ale v našich podmínkách a v domácím pěstování dosahuje maximálně jednoho a půl metru. Nezalekne se ani sucha a vysoké teploty v místnosti. Jediné, co rozhodně musíte udělat, je poskytnutí dostatku rozptýleného světla. Pokud každé dva až tři týdny rostlinu pokropíte čistou vodou, odvděčí se vám nádhernými listy a překrásným zbarvením.   

Mohlo by vás zajímat:  Krásné pokojovky mohou zabíjet. Řada lidí pěstuje jedovaté rostliny, aniž o tom ví

Zamiokulkas

Jistě jste si této rostliny v zahradnictví či květinářství všimli. Pokud přemýšlíte, zda si tuto rostlinu pořídit, neváhejte a kupte si ji. Oproti výše zmíněným rostlinám má rád zamiokulkas mírný stín. A další dobrou zprávou je, že tato rostlina nepotřebuje zkušeného pěstitele, aby se jí dařilo. Stačí, když ji jednou za měsíc zalijete. A pokud ztratí barvu, jednou za měsíc při zálivce ji pohnojte. Jediné, na co je třeba pamatovat, rostlina nesmí být v koupelně bez okna, tady by vám určitě zašla.

Mohlo by vás zajímat:  Vyberte v obchodě vánoční hvězdu, která bude skutečnou ozdobou domova
Zdroj obrázku: Pixabay

Dracéna

Již dlouhé roky se tato rostlina může pyšnit své popularitě. Je nenáročná a v domácích podmínkách může vyrůst až ke stropu. Nemusíte jí poskytovat mnoho péče, stačí, když najdete to správné místo. To by mělo být jasné, ale ne přímo na slunci. V létě rostlinu zalévejte a kropte klidně každý den. V zimě naopak. V této době stačí, když ji zalijete jednou týdně. Pro krásně zbarvené listy rostlinu každé dva týdny hnojte speciálním hnojivem pro dracény.

Přidat na Seznam.cz