Mini Cactus 755542 1280

Tyto rostliny nesmí chybět v žádné domácnosti, nejsou náročné a vyčistí vzduch

Rostliny v domácnosti zajistí krásný design a také radost. Nejlepší je, že se jednoduše spojí s jakýmkoliv stylem interiéru. Stačí vyměnit květináč a máte překrásnou výzdobu. Mimo estetiky mají také perfektní vlastnost, a tou je filtrace vzduchu. Dokonale eliminují toxiny obsažené v ovzduší a podpoří tvorbu kyslíku. A vůbec nejlepší je to, že takové květiny zvládne pěstovat i začátečník.

Kapradina

Dříve byla kapradina velmi oblíbenou pokojovou rostlinou, ale její popularita mírně opadla. Což je jistě škoda, protože je vhodnou rostlinou zejména do ložnice a obývacího pokoje. Filtruje a zvlhčuje vzduch, navíc i krásně vypadá. Kapradina také vydává mnoho kyslíku, takže pro ložnici je jako stvořená. Upřednostňuje rozptýlené světlo a vyžaduje častou zálivku.

Mohlo by vás zajímat:  Pět oblíbených pokojovek, které zlepší vzduch v interiéru
Zdroj obrázku: Pixabay

Aloe vera

Kdo by neznal léčivou sílu aloe vera a celkově tuto rostlinu? Aloe má blahodárné účinky na pokožku a střeva. Gel vymačkaný z listů zvláčňuje kůži a podporuje léčbu akné i atopického ekzému. Tato rostlina je vhodná do ložnice i obývacího pokoje. Zbaví vás toxinů v ovzduší, jako je benzen a formaldehyd, a doplní prostor o kyslík. Nevyžaduje časté zalévání, spíš méně. Také nemá ráda přímé světlo, paprsky slunce by ji mohly spálit a vysušit.

Břečťan

Břečťanů je více druhů, ale všechny jsou rozhodně vhodné do interiéru. Velkou výhodou této rostliny je rychlý růst a krásný vzhled. Jedná se o plazivou rostlinu, která vypadá dokonale v květináči zavěšeném na stropě. Břečťan eliminuje oxid uhelnatý, trichloreteny a formaldehyd.

Mohlo by vás zajímat:  Africkou fialku můžete pěstovat i v našem podnebí, jsou však chyby, kvůli kterým se to nedaří

Pelargonie

Pelargonie neboli muškáty nejsou pouze exteriérové květiny, lze je také umístit do interiéru. Vydávají půvabnou vůni a její umístění doma má kladný vliv na zdraví člověka. Esenciální oleje obsažené v pelargonii pomáhají uvolňovat napětí, zbavují deprese a pomohou vám také snadněji usnout. Dokonce jsou používané ve farmaceutickém průmyslu. Přesněji na revmatismus a snížení zánětu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Dracéna

Tato rostlina by v žádném domě či bytě neměla chybět. Je nenáročná a můžeme jí najít více než deset druhů. Liší se barvou, velikostí, ale i tvarem listů. Také dokážou rychle a efektivně filtrovat vzduch, rychle rostou a k péči rozhodně nejsou náročné. Stačí je jednou týdně zalít.

Mohlo by vás zajímat:  Na jižní parapet je vhodné vybrat rostliny, které snesou slunce a sucho

Kaktusy

Kaktusy jsou sukulenty, které vyžadují minimum péče. Pokud zapomínáte své rostliny zalévat nebo na ně nemáte čas, sukulenty pro vás budou ideální. Když je zalijete jednou za měsíc, bude to stačit. Kaktusy dokáží ionizovat vzduch v místnosti.

Zdroj: https://www.bhg.com.au/best-air-cleaning-plants
Přidat na Seznam.cz