Modern Bathroom Interior Design Dark Color Wall 3d Rendering

Mírová lilie ozdobí koupelnu či kuchyni a vyčistí vzduch od nebezpečných toxinů

Některé rostliny mají skvělé schopnosti vyčistit vzduch v koupelně nebo v kuchyni. Hodí se ale také do ložnice, kde bychom měli velmi často větrat, aby se nám lépe spalo a spánek byl kvalitní. O některých rostlinách jste možná ještě neslyšeli, ale stojí za to se o nich zmínit. Jednou z nich je mírová lilie.

Některé rostliny dokážou vstřebat škodlivé látky

V ovzduší se nachází spousta škodlivých látek, které se do něj dostanou kvůli našemu chození ven, ale také větráním. Smog z ulice snadno pronikne nejen do vzduchu v domácnosti, ale také do nábytku nebo do postele. Proto je nutné pořizovat si rostliny, které budou nejen krásnou dekorací, ale také účinným pomocníkem v boji proti škodlivinám v místnostech.

Mohlo by vás zajímat:  Orchideje mají své specifické potřeby a správné zalévání je základ zdraví rostliny

Mírová lilie se hodí především do koupelen nebo kuchyní, protože jsou to místnosti, kde je většinou chladněji. V koupelně je vyšší vlhkost, která této rostlině vůbec nevadí. Mírová lilie zachytí těkavé látky, jako je aceton nebo alkohol. Můžete je najít ve většině prostředků, které používáte na úklid. Proto se hodí do koupelny, protože právě v této místnosti čisticí prostředky máme uklizené.

Zdroj obrázku: Freepik

Dávejte si pozor, lilie je jedovatá

Právě kvůli tomu, že dokáže absorbovat škodlivé látky, není vhodná do místností, kde jsou děti nebo zvířata. Její listy jsou jedovaté a mohou způsobit nemalé zdravotní komplikace. Květináč tak v případě potřeby dejte nahoru na skříň nebo zavřete do místnosti, kam děti ani zvířata nechodí.

Mohlo by vás zajímat:  Lázeň oživí pokojové rostliny, lze ji využít i pro dodání hnojiva

Hodí se do místností, kde není moc světla. Nelíbí se jí suchý vzduch ani průvan, proto je koupelna ideálním místem, kam ji můžete umístit. Stačí jí jednou za několik týdnů pokropit lity, ale pokud ji zapomenete zalít, můžete květináč na jeden den vložit do misky s vodou a máte hotovo. Během kvetení je vhodné odstranit květenství, protože rostlina jinak ztrácí energii k tomu, aby čistila vzduch, a veškerou svou sílu napíná právě ke květům.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/lifestyle/gardening/g28471402/best-bathroom-plants/
Přidat na Seznam.cz