Modrenec

Modré květiny zahradě sluší a opticky ji zvětší. Toto jsou nejlepší druhy

Toužíte po tom, vyladit svou zahradu do modré? Pak byste měli vědět, jaké květiny vybrat. Modrá zahrada není nic složitého. Ačkoli by se mohlo zdát, že modrých květin není mnoho, opak je pravdou. Jen musíte vědět, na které květiny se zaměřit. Pokud vysadíte modré květiny do zadní části zahrady, opticky tím zvětšíte její prostor.

Ladoňka zářící

V únoru a březnu na vás může ze země vykouknout tato odolná rostlinka. To, že roste tak brzy na jaře, je také důvodem, proč je u některých zahradníků tolik oblíbená. Skvěle doplní například sněženky. Vysaďte ladoňky do svých květinových záhonů také například s tulipány či narcisy. Vhodné jsou i pro pěstování na skalce. Na konci září cibulky vsaďte do země ve vzdálenosti 5 až 10 cm od sebe do hloubky asi 5 cm.

Mohlo by vás zajímat:  Řezaná kytice ve váze vydrží krásná mnohem déle za pomoci šikovných triků
Zdroj obrázku: Freepik

Modřenec

Tato květina má svůj typický vzhled, protože její květ je tvořen drobnými bobulkami, které mají tvar hroznu – jen rostoucího vzhůru nohama. Jeho pěstování není náročné, jakmile se ve vaší zahradě ujme, už se bude dál šířit poměrně rychle. Výhodou modřence je také to, že jej můžete vysadit na skalky. V červnu až červenci vykopejte cibulky, skladujte je na chladném místě a znovu je vysaďte na konci září asi 6 cm hluboko.

Mohlo by vás zajímat:  K tújím se hodí vysadit širokou škálu okrasných rostlin

Pomněnka

Nádherné drobné kvítky pomněnky jsou snad všem dobře známé. Jedná se o dvouletou rostlinu, která kvete až v druhém roce po zasedí. Z jejích květů se radujeme od začátku května do konce června. Daří se jí na stinných a částečně stinných místech ve vlhké půdě. Ideální je oblast vodních nádrží.

Zdroj obrázku: Freepik

Stračka vyvýšená

V červnu a červenci kvete vysoká květina známá jako stračka. Protože je dostupná v mnohých barvách, vybírejte modré odrůdy, jako je Summer Skies nebo Blue Bird. Odrůdy Astolat a King Arthur jsou zbarvené spíše do fialové barvy. Jednotlivé rostliny vysazujeme ve vzdálenostech asi 50 cm od sebe. Ideální je jejich kombinace s liliemi.

Zdroj: https://www.countryliving.com/gardening/garden-ideas/g25414502/blue-flowers/
Přidat na Seznam.cz