Walnuts 3844990 1920[1]

Pokud máte vlastní zahrádku, určitě si vypěstujte jednoduché, ale velmi zdravé plodiny

Jaké plodiny byste měli pěstovat na své zahrádce a proč? Které z nich jsou ty nejlepší, nejzdravější a nejcennější pro lidské zdraví? Nemusíme kupovat jen produkty z dovozu, máme plno bylinek a plodin, které si snadno vypěstujeme na naší zahrádce anebo koupíme od českých zahrádkářů. Pojďme se společně podívat, které poklady bychom neměli zapomenout vysadit.

Lněná semínka

Výsev lněných semínek na zahrádce může zcela nahradit chia semínka, která kupujeme z dovozu. Chia semínka se nám v našich podmínkách vypěstovat nepodaří, ale ta lněná už ano. Obsahují mnoho antioxidantů, vlákniny, omega-3 mastných kyselin a dalších látek, které jsou velmi potřebné pro lidské zdraví.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat kedlubny?
Zdroj obrázku: Pixabay

Rybíz

Rybíz obsahuje také velmi mnoho látek, které jsou pro lidské tělo nepostradatelné. Pěstovat byste neměli jakýkoli rybíz. Bílý ani červený rybíz totiž nenahradí množství zdraví prospěšných látek, které jsou obsaženy v rybízu černém. Zda se bude jednat o rostlinku stromkovou nebo keříkovou, už jedno je. Záleží na vašich preferencích, uspořádání zahrady a její velikosti.

Ořechy

Lidé hojně kupují zejména dovozové ořechy, nejčastěji pak ty pekanové nebo makadamové. Věděli jste ale, že stejně prospěšné pro vaše tělo budou ořechy, které lze vypěstovat v našich podmínkách? Vysaďte si vlašské ořechy nebo ořechy lískové. Záleží, které máte raději. Ořechy jsou potravinou, která by v našem jídelníčku neměla chybět žádný den. Velmi dobře se uchovávají, takže můžete žít celý rok z vlastních zásob. Ořechy snižují hladinu vysokého cholesterolu na optimální hladinu, snižují množství cukru v krvi, podporují mozkovou aktivitu, snižují vysoký krevní tlak a také slouží jako preventivní prostředek proti rakovině.

Mohlo by vás zajímat:  Kov na dům i kolem něj: Proč zvolit plechovou střešní krytinu a ocelové plotové lamely
Zdroj obrázku: Pixabay

Brusinky

Pravdou je, že lesní brusinky si na zahradě nevypěstujete. Pokud ale víte, kam na ně, není problém natrhat si čerstvé v lese. Na zahradě ve stinném místě s rašelinou lze pěstovat brusinky zahradní, které jsou zdraví stejně prospěšné.

Zdroj: https://morningchores.com/healthy-crops/
Přidat na Seznam.cz