Rosemary 1090419 1280

Sny o krásné, barevné zahradě splní vysázení zajímavých keřů, které přečkají i drsné podmínky

Uspořádání a osazení vysněné zahrady může někdy trvat několik let – to rostliny a keře dosáhnou optimální velikosti a můžete si je užít v plné kráse. Stojí za to pěstovat jen takové rostliny a keře, které rostou rychle a nemají vysoké nároky na péči.

Zahradu zaplníte a zajistíte si kousek soukromí

Jaké keře ale krásně kvetou a snadno se pěstují? Mezi nejkrásnější patří keř weigelie, který kvete koncem jara a léta – je celý pokrytý bílými a růžovými květy ve tvaru zvonu. Některé odrůdy mají dokonce tzv. dekorativní listy. Ty jsou zelené s bílými nebo žlutými okraji. Keř vyroste do výšky půl až tří metrů. Je velmi snadné ho pěstovat. Potřebuje jen úrodnou, humusovou půdu, která by měla být mírně vlhká. Keř má rád slunečné a před větrem chráněné místo. Po odkvětu by výhonky měly být zkráceny.

Mohlo by vás zajímat:  Krásná květina ve váze může dělat radost mnohem déle. Několik triků prodlouží její život

Dřín patří mezi dekorativní keře, které velmi rychle rostou a dosahují na výšku až tří metrů. Je vhodný na živé ploty a hodí se také k jezírku. Má tmavě zelené listy, které se na podzim barví dočervena. V létě jsou na něm bílé a modré plody. Dřín také preferuje vlhkou půdu, ale snese přechodně i sucho. Je odolný vůči mrazu i škůdcům.

Zdroj obrázku: Pixabay

Známý Peruánec a oblíbená mochna

Mochna křovitá roste velmi rychle a snadno se pěstuje. Může dosáhnout výšky až 1,5 metru a jejím hlavním rysem jsou zelené listy, které jsou pokryté stříbrnými chlupy na spodní straně. Kvete v červnu a červenci žlutou, oranžovou, bílou nebo růžovou barvou. Preferuje rozptýlené světlo a vydrží i sucho.

Mohlo by vás zajímat:  Nenáročné květiny vhodné na balkon, kde pokvetou celou sezónu

Peruánské keře si nemůžete splést. V létě jsou pokryty „oparem“ – jejich semenná hlava vybledne. Peruánci dosahují výšky 3–5 metrů, v závislosti na koupené odrůdě. Mají červené nebo žluté listy a tento keř vydrží i suchou půdu. Je mrazuvzdorný a také dobře snese řezání. Můžete se ale podívat také po asijském tavolníku nebo dřišťálu.

Přidat na Seznam.cz