Assorted Fresh Ripe Fruit Red Yellow Purple Green Vegetables Mixed Selection Variousvegetables Fruits Healthy Food Clean Eating Heart Life Cholesterol Diet Health

Mnozí je rovnou vyhazují. Neví ovšem, o jak cenné suroviny se tím připravují

Slupky ze zeleniny nebo ovoce už nemusíte vyhazovat. Jsou nejen plné chuti, ale obsahují živiny, které našemu tělu prospějí nejen zevnitř, ale také zvenčí. Bohužel často končí v koši a jejich potenciál přijde vniveč. Ukážeme vám, jak se slupky hodí v běžném životě, protože vás mohou zbavit několika problémů.

Pomohou v kuchyni, citrusové slupky se hodí pod maso i do cukru

Cukr v kostkách se může po nějaké době skladování rozpadat. Zabráníte tomu tím, že do misky, ve které máte cukr, přidáte několik kousků slupek od citronu nebo pomeranče. To zabrání tomu, aby se cukr rozpadal a začaly se tvořit hrudky. Jestli chcete připravit nejen dětem sladkou svačinu, většinou se dělají palačinky s čokoládovou náplní.

Mohlo by vás zajímat:  Chřest připravený na másle se strouhankou vynikne na svátečním stole

Někdo má rád i palačinky naslano se sýrem. Jestli chcete sýru dodat chuť, nastrouhejte malé množství citronové kůry a tu smíchejte s bílým jogurtem. Efekt bude perfektní a už nebudete chtít dělat náplň do palačinek jinak. Citrusovou kůru můžete přidat také do jiných jídel. Hodí se do masa, na které můžete použít nejen citron, ale také pomeranč nebo grapefruit.

Zdroj obrázku: Freepik

Banánovou slupku využijete v péči o pokožku

Slupky od banánů se využívají maximálně na kompost a je to škoda. Patří mezi zbytky, které ještě najdou skvělé uplatnění. Nejčastěji se používají k výrobě domácích peelingu, stačí je posypat cukrem a použít je jako houbu při čištění pokožky od odumřelých buněk. Poté pokožku opláchněte horkou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Jablečnou masku na tři způsoby si pleť zamiluje. Získá potřebnou hydrataci a svěží vzhled

Citronová nebo pomerančová kůra pomůže také v péči o pleť. Jestli chcete mít pokožku na obličeji zářivou, použijte kůru k odstranění přebytečného mazu a osvěžení. Avokádové slupky mohou pokožku zase zvlhčit. Citronová kůra pomůže dokonce odstranit nečistoty z rychlovarné konvice. Stačí ji nasypat do konvice společně se solí a několika kostkami ledu. Zbavíte se tak i vodního kamene.

Zdroj: https://www.tomsofmaine.com/good-matters/healthy-feeling/7-uses-for-vegetable-and-fruit-peel-leftovers
Přidat na Seznam.cz