Top View Organic Lemon Table

Chytré hospodyňky mají doma vždy zásobu citronů. Dobře ví, kde všude jim pomůžou

Citron, zejména jeho kůra a šťáva, nabízí plno skvělých vlastností. Hodí se nejen při pečení dezertů, ale také pomůže uklidit koupelnu nebo kuchyň. Ani při čištění trouby nebo vodního kamene nezklame svými jedinečnými účinky.

Jak pomocí citronu odstranit vodní kámen?

Citron můžete použít hned několika způsoby. Snadno s ním vyčistíte například rychlovarnou konvici nebo mikrovlnnou troubu. Vodní kámen se v konvici velmi snadno usazuje, a proto je nutné ji pravidelně čistit. V koupelně se citron bude hodit na vodovodní baterie, protože díky tomuto žlutému ovoci se budou krásně lesknout. Zbavíte se zároveň bakterií i virů.

Mohlo by vás zajímat:  Čistý a svěží vzduch můžete mít i ve svém domově. Inspirujte se jednoduchými triky

Hodí se také při vaření rýže – přidejte do vody k rýži lžičku citronové šťávy a rýže se nebude tolik lepit. Nemusíte se bát, že by voněla po citronu. Pokud kousek citronové kůry přidáte do hnědého cukru, zabráníte krystalizaci a nebudou se tvořit hrudky. Jestli máte kupované ovoce nebo zeleninu, které potřebujete očistit, můžete to udělat pomocí citronu. Snadno odstraní pesticidy. Ovoce nakonec opláchněte pod čistou vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

S citronem vyčistíte krájecí prkénko a poslouží také jako odlakovač na nehty

Jestli vám na prkénku zůstanou skvrny od ovoce nebo jiných potravin, můžete si pomoci také citronem. Odstraní skvrny, poté prkénko umyjte normálním způsobem. Citron můžete použít také místo odlakovače na nehty. Nehty si namočte do teplé vody, poté namočte vatový tampon do směsi citronové šťávy a octa a nechte na nehtech působit několik desítek vteřin. Nakonec nehty ošetřete čistým hadříkem.

Mohlo by vás zajímat:  Levandule ocení ořezání dvakrát do roka

Citronem vyčistíte nejen vanu nebo umyvadlo, ale také celou koupelnu. Vyčistíte také obklady a vybělíte snadno spáry. Vymačkejte citronovou šťávu, a pokud máte doma nezvané hosty v podobě mravenců, můžete ji nalít na cestičky, po kterých se pohybují.

Zdroj: https://www.almanac.com/content/household-uses-lemons
Přidat na Seznam.cz