Fresh Sage Leaf

Zapomeňte na drahé čističky vzduchu. Mnohem lépe zafunguje obyčejná bylinka, která zanechá příjemnou vůni

Pokud chcete vyčistit vzduch v místnostech nebo i v celém domově, můžete si pomoci bílou šalvějí. Ta odstraní až 94 % všech bakterií. Tato metoda je stará už několik tisíc let, ale až nyní se o ní spoustu lidí dozvídá. Mezitím se její vlastnosti zkoumaly a vědci potvrdili, že její vůně může pomoci očistit vzduch, a to zcela přirozeně.

Jak si doma vyčistit vzduch?

Jestli chcete vyčistit vzduch v domácnosti, můžete k tomu použít právě šalvěj. Stočte ji do tvaru tyče a zapalte jeden konec. Když se plamen objeví, poklepejte na něj, zhasněte ho a šalvěj by měla doutnat. Princip fungování je stejný jako u kadidla. Oblaky kouře jsou vhodné k odstranění bakterií a virů, které se nacházejí ve vzduchu.

Mohlo by vás zajímat:  Opomíjený jitrocel je nenahraditelná léčivka, se kterou lze kouzlit v kuchyni

Pokud se rozhodnete použít bílou šalvěj, ještě předtím dejte své zvířecí mazlíčky do jiné místnosti, nebo nejlépe ven. Šalvěj jako taková jim sice neuškodí, ale zvířata mají mnohem citlivější čich než člověk a šalvěj jim nemusí být příjemná. Šalvěj má navíc blahodárné účinky nejen na lidské tělo.

Zdroj obrázku: Freepik

Zapomeňte na chemické čističky vzduchu

Čističky vzduchu, které si můžete zakoupit, sice na první pohled maskují pachy, ale nepomohou je odstranit. Šalvěj je oproti nim čistě přírodní, a je tak vhodná také pro alergiky nebo osoby, které jsou citlivé na různé pachy. Je bezpečná také pro malé děti. Skvěle voní, nebudete potřebovat žádné syntetické náplně. Kouř by měl trvat asi hodinu, než bude vzduch kompletně čistý.

Mohlo by vás zajímat:  Majoránka není jen obyčejné koření. Snadno se pěstuje a působí blahodárně na lidské zdraví

Koupit si můžete šalvějové tyčinky, ale můžete si je také sami vyrobit doma. Kvalita vzduchu ve vašem domově je velmi důležitá. Jedině tak si udržíte zdraví, vyhnou se vám alergie, astmatické záchvaty a zničí se bakterie a další viry, které mohou způsobit zdravotní problémy. Tuto metodu můžete vyzkoušet ještě dnes, protože je velmi jednoduchá. Za nějakou chvíli ucítíte, že se vám doma lépe dýchá.

Zdroj: https://www.vogue.com/article/sage-how-to-cleanse-energy-home-office-smudging
Přidat na Seznam.cz