Metabolic Process Of Woman On Diet

Metabolismus je důležitý nejen pro hubnutí, v kondici ho udrží správné potraviny

Se slovem metabolismus se setkáváme běžně, ale máme ho spojený prakticky pouze se schopností hubnout. Jeho tajemství je však komplexnější, stejně jako je komplexní i samotný tento systém vnitřního fungování lidského těla. Metabolismus je velice individuální a jedná se o schopnost organismu přetvořit získané živiny na látky, které tělo využije, dodají mu sílu a energii a podpoří funkci klíčových tělesných orgánů.

Na rychlost a celkovou funkčnost metabolismu každého člověka má vliv především jeho genetická výbava a dále pak fyzická aktivita, struktura svalové hmoty, věk a strava. Je tedy dobré vědět, kterými potravinami můžete svůj metabolismus účinně zrychlit.

Mohlo by vás zajímat:  Co pěstovat ve skleníku
Zdroj obrázku: Freepik

Potraviny bohaté na bílkoviny

Mezi tyto potraviny patří především maso, vejce, ryby, luštěniny, ořechy a v neposlední řadě také listová zelenina. Pokud spojíte vyšší příjem bílkovin také s přiměřenou fyzickou zátěží, nic lepšího už pro své tělo a metabolismus udělat nemůžete. Navíc tímto způsobem získáte další zdraví prospěšné látky, obsažené v těchto druzích potravin, a také pevnější a pružnější svaly.

Skořice a chilli papričky

Skořice prohřívá zažívací trakt a účinně tlumí chuť k jídlu. Můžete si ji přidat například do kávy nebo ji konzumovat jako součást vašeho oblíbeného jídla. Obdobné účinky mají také chilli papričky, které působí proti ukládání tuků a výrazně zrychlují metabolické procesy v těle.

Mohlo by vás zajímat:  Uvařte své orchideji čaj. Díky speciální receptuře se na ní brzy objeví záplava květů
Zdroj obrázku: Freepik

Vodní meloun

Vodní meloun obsahuje přírodní antioxidanty, které chrání tělo před volnými radikály. Je nízkokalorický, přispívá k očištění trávicího traktu a navíc rychle vyvolá pocit sytosti.

Káva

Pokud jste milovníky kávy, jistě vám udělá radost, že právě káva může rovněž pomoci ke zrychlení metabolismu. Proto výživoví poradci a trenéři doporučují i sportovcům vypít před fyzickou aktivitou malý šálek silnější kávy, ideálně bez mléka a maximálně s trochou cukru.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/metabolism-boosting-foods
Přidat na Seznam.cz