Gooseberries Blueberries Mulberry Raspberries White Red Currants

Šťavnaté červené ovoce zanechává obzvláště odolné skvrny. Ale nezoufejte, máme pro vás účinné řešení

Letní měsíce patří oblíbenému šťavnatému ovoci, především toho červeného je všude plno. Každý rodič jistě dobře ví, že taková šťáva z ovoce dokáže pěkně potrápit. Ovocné skvrny na oblečení se v tomto ročním období neobjevují jen zřídka. Ještě aby ne, když zahrádky přetékají třešněmi, malinami, jahodami a dalším množstvím oblíbených druhů ovoce. Pokud jste sebe nebo dítě nestihli převléknout do domácího či už stejně špinavého oblečení a objevili jste skvrny na dalším oblečení, nezoufejte. Jistě si s nimi dokážete hravě poradit. Pro tyto případy vám přinášíme snadný návod, jak na to.

Mohlo by vás zajímat:  Nejen řeřicha: na jarním parapetu vyroste během pár dní také oves

Představte si, že na odstranění ovocných skvrn z oblečení není opravdu nic složitého. Nemusíte se vázat jen na jeden způsob, máme pro vás dokonce hned dvě možnosti. Doporučujeme proto přečíst oba způsoby a pak se rozhodnout, který vám bude více vyhovovat. Obě tyto možnosti najdete níže.

První způsob odstranění skvrn od čerstvého ovoce

Pokud je to možné, odstraňte kousky ovoce ručně. Pak se chopte kysaného mléka a namočte skvrnu do něho. Nechte skvrnu nějakou dobu potopenou v kysaném mléce. Až oblečení z mléka vyndáte, je potřeba jej důkladně opláchnout vodou a nechat uschnout. Po uschnutí pravděpodobně najdete světlejší skvrny, které se ještě drží. Namočte je do roztoku z jedné lžíce boraxu, čpavku a půl hrníčku vody. Následně důkladně opláchněte vodou a nechte uschnout.

Mohlo by vás zajímat:  Čedičová mouka vyživí půdu na zahradě i v květináči. Toto netypické hnojivo potěší všechny rostliny
Zdroj obrázku: Freepik

Druhý způsob pro odstranění skvrn z ovoce

Pokud zrovna nemáte po ruce borax či čpavek, nevadí. Skvrny můžete odstranit i tak. Máme pro vás ještě jednu účinnou metodu. Můžete zkusit namočit skvrnu pouze do vroucí vody, zde minimálně zesvětlá, a to je dobrý začátek. Pak můžete skvrnu vyčistit pomocí benzínu. I po použití benzínu nezapomeňte oděv důkladně opláchnout vodou, abyste benzín spláchli co nejlépe. Pokud nezabere ani to, můžete následně vyzkoušet směs bílého mýdla a jedlé sody, vyperte skvrnu ručně a nechte uschnout. Uvidíte, že se skvrny určitě zbavíte, ať už na světlém, či barevném prádle.

Zdroj: https://www.cleanipedia.com/gb/laundry/how-to-remove-fruit-stains-from-your-clothing.html
Přidat na Seznam.cz