Spacious Balcony With Excellent View City Buildings River

O krásný a útulný balkon se postarají rostliny, které zde pokvetou dlouhé měsíce

I na malém prostoru si můžete vytvořit prostor, kde se vám bude dobře relaxovat s oblíbenou knihou a kávou nebo čajem. Stačí si na balkoně vypěstovat květiny, které budou krásně kvést a budou vám dodávat pocit domova. Je dobré se zaměřit na rostliny, které kvetou několik měsíců a nemusíte jim věnovat mnoho péče.

Květiny potřebují k růstu a kvetení vhodné podmínky

Bude záležet na tom, na jakou světovou stranu máte orientovaný balkon, a podle toho si můžete vybírat rostliny, které chcete pěstovat. Všechny budou vyžadovat pravidelnou zálivku, hnojení a také přesazování, pokud se hodně rozrostou. Ideálním místem bude částečný stín nebo celodenně slunný prostor.

Mohlo by vás zajímat:  Květiny v interiéru zlepšují náladu i okolní vzduch. Ty nejlepší jsou také nejoblíbenější

Oblíbené rostliny jsou například muškáty. Mají krásné květy a navíc při správné péči budou kvést dlouhé měsíce. Najdete snad všechny odstíny různých barev. Mají rády slunce a světlo a neměly by se zalévat na listy, protože byste zkrátili trvání květenství. Zalévat byste je tak měli ke kořenům a dávejte pozor, abyste to s vodou nepřehnali, protože by potom hnily kořeny a celá rostlina by uhynula.

Zdroj obrázku: Freepik

Další balkonovky jsou například begónie nebo fuchsie

Fuchsie sice patří mezi rostliny, které vidíte na balkonech často, ale jejich pěstování je náročnější než u jiných květin. Oblíbené jsou převislé, ale řadí se do mnoha kategorií podle odrůd. Potřebují světlé místo, kam na ně nebude svítit ostré slunce. Na konci dubna už je můžete vysadit ven na balkon nebo zahradu. Potřebují kvalitní půdu s pH kolem 6.

Mohlo by vás zajímat:  Zálivka je pro pokojové rostliny klíčem ke zdraví a růstu. Správný moment zalití prozradí jednoduchý test

Begónie jsou naopak rostliny, které nevyžadují zvláštní péči. Potěší vás velkými krásnými květy. Begónie potřebuje mnoho místa k růstu, takže vyžaduje i velký květináč nebo truhlík. Půda by měla být bohatá na živiny, dopřejte jí neustále vlhký substrát, ale nepřelévejte. Ven dejte begónie až po posledních mrazících, hodí se na severní nebo východní stranu balkonu.

Přidat na Seznam.cz