Lžička s cukrem na zahradě je drobnost, která může ohromně pomoci včelám

Možná vás to nikdy nenapadlo, ale dát lžíci cukru na zahradu, je velmi užitečná věc. K tomuto činu vyzývá lidi i britský biolog a televizní tvůrce Sir David Attenborough, který umístil svůj příspěvek na sociální sítě a jehož rady lidé hromadně sledují. Říkáte si, proč byste něco takového měli dělat? Pokud je to pro vás naprostá novinka, více se dozvíte v tomto článku. Důvodů je ale spousta. Například cukr:

  • Pomáhá včelám
  • Ničí háďátka
  • Živí půdní bakterie

Včely ubývají 

Ve svém příspěvku biolog vysvětlil, že populace včel na celém světě se za posledních pět let snížila o jednu třetinu a stále klesá. Přičemž důsledky tohoto poklesu jsou vážnější, než se na první pohled může vůbec zdát. Pokud by totiž včely úplně vyhynuly, lidem by zbývaly jen pouhé čtyři roky života. To je prostě realita, žádný vtip. Bez včel by totiž nikdo neopyloval zemědělské plodiny ani ovocné stromy. Jen díky včelám si můžeme pochutnávat na jahodách, jablkách, rajčatech, paprikách a dalších druzích ovoce a zeleniny, které milujeme.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak včelám pomoci

Je proto nezbytné včelám pomoci. Během svého letu při sbírání pylu se unavují, a ne každé zůstane dostatek energie na to, aby se vrátila do úlu. Proto je někdy nalézáme na zemi skleslé a bez života. Potřebují doplnit energii, neboť let je velmi vysilující proces. A někdy stačí úplná maličkost, jak tyto malé a pilné tvory zachránit. Dodejte jim energii v podobě cukru s vodou.

Lžíce cukru je zachrání

Sir David na sociálních sítích vysvětluje, že je to jednoduchý a velmi efektivní způsob. Všechno, co budete potřebovat už máte doma. Jednoduše smíchejte dvě polévkové lžíce bílého krystalového cukru s jednou polévkovou lžící vody. Mokrý cukr naberte lžící a položte na dobře dostupné místo, např. okenní parapet, zídku nebo květináč. Unavená včela, tak bude moct načerpat novou energii a doletět zpátky domů.

Přidat na Seznam.cz