Bee 1726659 1920[1]

Každý den dává na zahradu lžičku s trochou cukru. Tím zahraňuje hmyz, který mnoho lidí z obavy zabíjí

Cukr je považován za tichého zabijáka. Je ale třeba hledat více pohledů, jelikož v mnoha situacích může být dokonce užitečný. Pro některé živočichy je nezbytnou potravou a pokud k němu mají přístup, lze jim i zachránit život. Řeč je o včelách, ze kterých má mnoho lidí obavy a když se k nim přiblíží, chtějí je zabít. To ale není správné uvažování. Včely je třeba naopak chránit a pomoci jim může i taková drobnost, jako je lžička cukru s trochou vody. Když včela potřebuje, zastaví se u ní a získá potřebnou energii k dalšímu letu.

Mohlo by vás zajímat:  Změna chování psa může ukazovat na nemoc, je na místě všímat si detailů

Včely ubývají 

Málokdo tuší, že populace včel na celém světě se za posledních pět let snížila o jednu třetinu a stále klesá. Přičemž důsledky tohoto poklesu jsou vážnější, než se na první pohled může vůbec zdát. Pokud by totiž včely úplně vyhynuly, lidem by zbývaly jen pouhé čtyři roky života. To je prostě realita, žádný vtip. Bez včel by totiž nikdo neopyloval zemědělské plodiny ani ovocné stromy. Jen díky včelám si můžeme pochutnávat na jahodách, jablkách, rajčatech, paprikách a dalších druzích ovoce a zeleniny, které milujeme.

Mohlo by vás zajímat:  Podzimní zahrada je ideální pro odpočinek, piknik i tvořivé aktivity
Zdroj obrázku: Pixabay

Jak včelám pomoci

Je proto nezbytné včelám pomoci. Během svého letu při sbírání pylu se unavují, a ne každé zůstane dostatek energie na to, aby se vrátila do úlu. Proto je někdy nalézáme na zemi skleslé a bez života. Potřebují doplnit energii, neboť let je velmi vysilující proces. A někdy stačí úplná maličkost, jak tyto malé a pilné tvory zachránit. Dodejte jim energii v podobě cukru s vodou.

Lžíce cukru je zachrání

Pomoc včelám přitom nemusí být nijak složitá. Vždy je vhodné jít jednoduchou cestou a zvolit nejoptimálnější způsob. Všechno, co budete potřebovat už máte doma. Jednoduše smíchejte dvě polévkové lžíce bílého krystalového cukru s jednou polévkovou lžící vody. Mokrý cukr naberte lžící a položte na dobře dostupné místo, např. okenní parapet, zídku nebo květináč. Unavená včela, tak bude moct načerpat novou energii a doletět zpátky domů.

Zdroj: https://www.iflscience.com/plants-and-animals/sir-david-attenborough-says-to-put-a-spoonful-of-sugar-in-your-backyard-so-do-it/
Přidat na Seznam.cz