Woman Suffering From Pain Liver

Játra si zaslouží důkladnou očistu. Bylinky i zdravé šťávy podpoří všechny jejich funkce

Játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů, který vykonává množství mimořádně důležitých funkcí. A přestože játra mají ojedinělou schopnost regenerace, stojí za to znát několik způsobů, jak podpořit jejich práci.

K čemu slouží játra

Játra jsou zodpovědná za odstraňování toxinů z těla, ukládání energie, přeměnu cukrů a bílkovin na tuky, syntézu proteinů krevní plazmy nebo metabolismus bilirubinu. Skládá se z hepatocytů, které se mohou množit, a proto má tento orgán i po odstranění poloviny své hmoty schopnost přestavět se na původní velikost.

Mohlo by vás zajímat:  Voda z brambor je vhodné hnojivo pro pokojové rostliny, ty venkovní ochrání před mšicemi

V dnešní době se však setkáváme s mnoha škodlivými látkami, takže nikdy není na škodu našim játrům trochu pomoci. Obyčejná voda s citrónovou šťávou čistí játra kvůli vysokému obsahu vitamínu C, navíc má příznivý vliv na celý trávicí systém. Chcete-li převařenou, ochlazenou vodu, vymačkejte šťávu z poloviny citronu a pijte nejlépe ihned po probuzení nebo před spaním.

Zdroj obrázku: Freepik

Další nápoje, které pomohou detoxikovat játra

Heřmánkový čaj dokáže dokonale zlepšit práci jater a zmírňuje sekreci protizánětlivých látek. Heřmánek má příznivý vliv na trávení a žlučové kanály. Heřmánkový čaj by se měl konzumovat pravidelně po dobu dvou týdnů. Řepná šťáva je bohatá na antioxidanty, které zase pomáhají neutralizovat volné radikály. Kromě toho je řepná šťáva bohatým zdrojem vitamínů, minerálů a vlákniny. Řepná šťáva se může pít zředěná ve vodě s přídavkem citrónové šťávy. Neměla by se však konzumovat déle než sedm dní.

Mohlo by vás zajímat:  Rajčata patří právem mezi nejoblíbenější zeleninu na světě

Mátový čaj zase zlepšuje fungování trávicího systému, čistí střeva, ledviny a játra. Mátový čaj nebo infuze máty se mohou pít každý večer nejvýše tři týdny. Infuze ovesných vloček je silným zdrojem vlákniny, vitamínů a minerálů. Dokonale ovlivňuje práci jater, střev a zlepšuje trávicí procesy. Ovesné vločky by měly být namočené ve vodě nejméně 7 hodin. Po uplynutí této doby přidejte jednu sklenici vody a vše důkladně promíchejte. Pro chuť můžete přidat malé množství medu. Takový nápoj můžete pít třikrát týdně.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/320371#what-is-a-liver-cleanse
Přidat na Seznam.cz