Greenhouse With Vegetables Private Garden Back Yard

Pěstování rajčat ve fóliovníku je snadné. Nejdůležitější je vychytat správnou zálivku, zelenina pak poroste sama

Domácí rajčata vždy chutnají nejlépe a ušetříte díky nim hodně peněz. Někdo je pěstuje na záhonu a jiní v květináči. V posledních letech je velmi oblíbené pěstování rajčat ve fóliovnících. Jde o pěstování pod fólií, kde se vytvoří mikroklima, díky kterému rajčata lépe rostou. Zalévání při tomto pěstování není složité, ale musíte se držet základních pravidel.

Zalévání je velmi jednoduché

Základem pro zalévání rajčat, ať je pěstujete kdekoli, je zlatá střední cesta. Při nadbytku vody sazenice budou hnít a úroda bude přinejlepším průměrná. Při nedostatku vody budou naopak rostliny malé a plody nebudou chutnat dobře. Rajčata musíte proto zalévat tak akorát, aby nebyla suchá ani přelitá. Podívejme se, čeho se při zalévání držet.

Mohlo by vás zajímat:  O úrodě rajčat rozhodnou už první týdny po zasazení. Přepichování sazenic keříky posílí

Jak zalévat rajčata ve fóliovníku?

Velkou výhodou fóliovníku je fakt, že nemusíte rozlišovat zálivku podle stádia vývoje rostliny. Teplo a vlhkost pod fólií způsobí, že rostliny porostou mnohem rychleji a dříve si také budete užívat vynikajících plodů. Zalévat byste měli zřídka, ale poměrně hodně. Podle zahradníků je ideální provést závlahu jednou za 4 až 5 dnů.

Zdroj obrázku: Freepik

Za horkého léta kontrolujte úrodu a půdu každý den, abyste si byli jistí, že mají rostliny dostatek vody. Na zalévání nikdy nepoužívejte ledovou vodu. Měla by být chladná a odstátá. Listy nikdy nezalévejte, dávejte si pozor, abyste vláhu poskytli jen půdě. Při zalévání se vždy řiďte podle počasí a suchosti půdy. Rozhodně nesmí být příliš vlhká.

Mohlo by vás zajímat:  Předcházejte nákazám rajčat od začátku

Pravidla péče o rajčata ve fóliovníku nebo skleníku

Po každém zalití skleník i fóliovník vyvětrejte. Vysoké teploty a vlhkost mohou podpořit vznik a rozvoj patogenů. Nejlepší teplota pro rostliny je mezi 22 a 28 stupni. Jestli chcete prostor fóliovníku využít na maximum, můžete k rajčatům zasadit také cibuli nebo česnek, které budou odpuzovat škůdce. Podmínky jsou ideální také pro špenát, salát nebo petržel.

Zdroj: https://sharpenyourspades.com/2018/06/25/4-simple-tips-for-growing-tomatoes-in-a-polytunnel/
Přidat na Seznam.cz