Pretty Blonde Woman Having Breath Difficulties

Domácí rostliny jsou nejen krásnou dekorací. Některé zaženou nachlazení nebo pomohou lépe spát

Levandule, aloe, jasmín nebo břečťan jsou nejen skvělými dekorativními rostlinami, ale mohou také pomoci. Mezi jejich přednosti patří čištění vzduchu nebo jiné vlastnosti, které nám ochrání zdraví. Některé rostliny mohou dokonce ulevit při nachlazení a dalších zdravotních problémech. Jaké rostliny mezi takové patří?

Jaké rostliny jsou prospěšné vašemu zdraví?

Aloe vera je velmi oblíbenou rostlinou. Hodí se pro každého pěstitele, protože je velmi nenáročná. Pěstovat ji můžete nejen kvůli tomu, jak vypadá, ale její gel je vhodný k regeneraci pokožky. Osvěží vzduch v domácnosti a zajistí kvalitní odpočinek. Hodí se hlavně do ložnice, ale uplatní se také v kuchyni nebo na balkoně.

Mohlo by vás zajímat:  V zimě rostliny odpočívají, potřebují ale správné podmínky, aby se znovu probudily do krásy

Další rostlinou je břečťan. Je sice jedovatý, ale je to skvělá rostlina, která vyčistí vzduch v domácnosti. Pokud máte doma osoby, které trpí astmatem nebo mají dýchací potíže, břečťan může pomoci. Snižuje hladinu plísní ve vzduchu o 95 %. Pomůže také s lepším spánkem. Gardénie je rostlina, která uchvátí svým vzhledem. Také krásně voní a má uklidňující účinek na tělo i mysl. Je vhodná místo prášku na spaní, protože uleví našemu mozku. Můžete ji dát hned vedle postele.

Mohlo by vás zajímat:  Bernard se ptá na kvalitu piva zákazníků přímo u výčepu
Zdroj obrázku: Freepik

Jasmín je rostlina známá svou vůní

Jasmín patří mezi rostliny, které krásně voní, navíc pomáhá proti nespavosti. Rostlinu můžete vdechovat a při tom se vám bude postupně lépe usínat a také překonáte stres a úzkosti. Levandule je skvělá rostlina, která má uklidňující schopnosti. Pomáhá snižovat srdeční frekvenci, což znamená, že budete klidnější. Hodí se také pro miminka, která špatně usínají.

Kozlík lékařský se používá většinou jako sedativum, ale můžete ho využít také k léčbě úzkosti. Patří mezi léčiva, která se používají proti nespavosti, napětí a dalším problémům. Vzduch krásně filtruje například guinejská sansevieria, což je rostlina, která pomáhá proti bolestem hlavy a snižuje podráždění očí.

Zdroj: https://www.everydayhealth.com/hs/respiratory-allergies/best-worst-plants-for-respiratory-allergies/
Přidat na Seznam.cz