Many Strawberries Together

Léto je plné šťavnatého ovoce. Ne všechno si ale můžou diabetici dopřát

Diabetici to mají ohledně jídla trochu složitější než lidé bez cukrovky. Musí se smířit s tím, že nemůžou jíst spoustu potravin. Cukrovka sice není život ohrožující nemoc, ale v případě, že sníte nevhodné potraviny, se mohou objevit komplikace. Následky pak mohou být zničující. Čemu se musí takoví lidé vyhýbat? Jaké ovoce raději nekonzumovat a jaké potraviny si můžete dovolit jíst?

Diabetici přibývají rychlým tempem

Diabetiků je rok od roku více. Bohužel je to dané hlavně nevhodnou stravou, ale také nedostatkem pohybu. Jestliže se stravujete nevhodně, během let se cukrovka skutečně může objevit. Takoví lidé jsou velmi omezeni právě ohledně potravin. Srdce a také trávicí systém se budou muset vypořádat s nadměrnou zátěží, kterou přinesou kilogramy navíc. Nadváha pak může narušit metabolismus.

Mohlo by vás zajímat:  Maliny jsou pro škůdce velkým lákadlem. Někteří můžou ovocné keře úplně zničit

Jídlo není jen potřebou, bez které naše tělo nebude fungovat. Měli bychom si ho užívat, ale pozor byste si měli dát na množství jídla, které během celého dne sníte. Musí obsahovat veškeré živiny, vitaminy i minerály, které naše tělo potřebuje. Některým potravinám se ale budete muset vyhnout, pokud jste diabetik. A nejedná se pouze o ty s obsahem cukru.

Zdroj obrázku: Freepik

Vybírejte produkty, které vám neublíží

Prvním pravidlem pro diabetiky je, že si musí pečlivě vybírat potraviny, které budou jíst. Jiné by jim totiž mohly dost ublížit. Zažívací problémy pak mohou trvat delší dobu, než se tělo dá zase do pořádku. Jakým potravinám se tedy v létě vyhýbat? Diabetici si mohou dopřát například jahody, které v létě najdete téměř na každé zahradě. Kromě nich si mohou dát rybíz, ostružiny nebo borůvky.

Mohlo by vás zajímat:  Nezvaní hosté našich zahrad dokážou zničit půdu i úrodu. Několik triků, jak vypudit škůdce

Ovoce, které obsahuje mnoho cukru, není pro diabetiky vhodné. Mezi takové plody patří švestky, třešně nebo černý rybíz. Poslední jmenované ovoce navíc způsobuje zácpu. Návštěva toalety se pak může stát velkým problémem.

Zdroj: https://www.kinetikwellbeing.com/the-best-summer-fruits-and-vegetables-for-diabetics/
Přidat na Seznam.cz