Two Pieces Pears Board Blue Background High Quality Photo

Hrušky jsou jedním z nejlepších zdrojů vlákniny a antioxidantů. Tělo pročistí a vrátí do rovnováhy

Hrušky patří mezi oblíbené ovoce, které najdete na našich zahradách. Jsou skvělé například na bolesti žaludku, ale zbaví vás také jiných neduhů. Tyto plody jsou velmi bohaté na vitaminy A, C a B a najdete v nich rovněž spoustu vlákniny, pro kterou už nebudete muset do lékárny. Hrušky mají velký vliv na náš trávicí systém, jsou lehce stravitelné a hodí se i pro ty, kteří mají citlivý žaludek.

Jak mohou hrušky pomoci našemu tělu?

Hrušky si můžete dát čerstvé, hodí se například do ovocných salátů. Mnohem více jsou ale známé jako kompotované. Takto připravené pomohou například při otravách nebo zánětech trávicího ústrojí. V jakých případech ještě může hruška pomoci? Hrušky tvoří z 80 % voda, proto předchází zácpě. Pomohou při akutních potížích se střevy. Z hrušky si můžete vyrobit také šťávu, kterou popíjejte v případě, že se cítíte nafouknutí.

Mohlo by vás zajímat:  Tinktura z černého rybízu uleví při nachlazení i otravě jídlem. Na její účinky se vyplatí počkat

Hrušku si můžete dát, pokud dostanete chuť na sladké. Obsahuje velký podíl vlákniny, takže se jí nemusíte bát ani při hubnutí. Vláknina je pro lidské tělo velmi důležitá, protože snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Hrušky navíc mají nízký glykemický index a můžete si je dopřát místo sladkostí, protože mají vysoký obsah fruktózy. Doporučujeme ale dávat si je hlavně dopoledne.

Zdroj obrázku: Freepik

Hruškami si detoxikujete organismus

Hrušky dokáží vázat škodlivé látky, které jsou ve střevech. Pokud máte rádi alkohol, sladkosti nebo maso, hrušky dokážou snížit množství kyseliny močové, která se dostane do těla právě konzumací těchto produktů. Jsou tak skvělé pro lidi, kteří trpí dnou. Díky hruškám jednoduše detoxikujete svůj organismus.

Mohlo by vás zajímat:  Výběr zeleniny a ovoce je široký. V obchodě se vyplatí nakupovat podle barvy a vůně

Kromě vitaminů obsahují hrušky také železo, draslík nebo zinek. Jsou to látky, které naše tělo potřebuje ke správnému fungování. Jestli máte problémy s ledvinami, konzumace hrušek vám může pomoci. Také vám hrušky pomohou v případě, kdy máte zánět močových cest. Tyto záněty se velmi často vracejí. Udělat si můžete buď šťávu z hrušek, ale použít můžete i její listy – na odvar stačí sto gramů listů, které zalijte horkou vodou.

Zdroj: https://www.healthifyme.com/blog/top-10-reasons-why-pears-must-be-a-part-of-your-diet/
Přidat na Seznam.cz