Hand Holdong Wooden Basket Garden Plums Wooden Table

Léto je plné šťavnatého ovoce, kterého si můžeme dopřát plné hrsti. Naše tělo bude nadšené

Ne každý si letos může dovolit vychutnat chuť malin nebo ostružin. Cena za malou krabičku je někdy velmi vysoká. O ceně větších balení ani nemluvě. Na trhu je však stále mnoho druhů ovoce, které jsou pro naše tělo velmi prospěšné.

Sladké švestky

Jen několik švestek může zahnat chuť k jídlu. Je tomu tak především díky vysokému obsahu vlákniny, kterou toto ovoce obsahuje. Švestky jsou skvělé pro zlepšení líného metabolismu, zbavení se zácpy a urychlení očisty těla od toxinů, usazenin a nepotřebných produktů látkové výměny. Švestky jsou zdrojem tří vitaminů se silnými antioxidačními účinky – mluvíme o vitaminech C, A a E. Jsou proto skvělým spojencem pro imunitu, lepší stav pokožky a zdravé oči.

Mohlo by vás zajímat:  Štěpánka: Koupila jsem si BIO ovoce a byla to pohroma, zbyla mi prázdná peněženka a oči pro pláč

Červený rybíz by si měli dopřát lidé, které trápí zácpa. Jsou také skvělé pro osoby s kardiovaskulárními chorobami, dále podporují snižování hladiny cholesterolu a normalizaci krevního tlaku. Černý rybíz je zase vhodný při průjmu. Má také vysoký obsah antioxidantů a chrání před toxickými účinky volných radikálů, tedy před předčasným stárnutím a civilizačními chorobami.

Zdroj obrázku: Freepik

Angrešt, odsunutý na vedlejší kolej

Angrešt je v nabídce letního ovoce často opomíjen. To je však velká škoda, protože působí jako skutečný metabolický katalyzátor. Urychluje trávení a působí močopudně. Posiluje oči a chrání je před závažnými onemocněními, jako je zelený zákal, šedý zákal a makulární degenerace. Angrešt je také cennou podporou pro srdce a celý oběhový systém. Tím, že zabraňuje ukládání aterosklerotických plátů, chrání před rozvojem aterosklerózy.

Mohlo by vás zajímat:  V letním dezertu nesmí chybět šťavnaté třešně. Díky jednoduchým trikům je jejich vypeckování hračka

Seznam zakončíme třešněmi. Přestože má toto ovoce velmi krátkou sezónu, měli bychom si ho co nejvíce užít. Četné biologicky aktivní složky obsažené v třešních podporují redukci břišního tuku, což má nejen estetický efekt, ale také řadu zdravotních výhod. Kromě toho třešně pomáhají normalizovat hladinu cholesterolu a krevní tlak.

Zdroj: https://parenting.firstcry.com/articles/magazine-10-summer-fruits-that-should-be-a-part-of-your-daily-diet-this-season/
Přidat na Seznam.cz