Open Empty Detergent Drawer Modern Washing Machine Standing Wooden Floor Home Close View

Nejšpinavější zásuvka v celé domácnosti je v pračce. S naším postupem bude znovu zářit čistotou

Pokud se o pračku nestaráme správně, můžeme se rozloučit s čistým a hlavně voňavým prádlem. Při čištění pračky se však může snadno stát, že zapomeneme vyčistit zásuvku, která slouží k dávkování pracího prostředku. Pokud ji nečistíme, promění se v semeniště choroboplodných zárodků, a pokud to zanedbáme, bude obtížné odstranit zbytky nečistot.

Nejprve vyjměte zásuvku

Čištění zásuvky na prací prostředky by mělo začít jejím vyjmutím z pračky. Způsob vyjmutí závisí na modelu spotřebiče. Většina zásuvek je vybavena tlačítkem, často označeným výrazným symbolem. Stačí ho stisknout a jemně přitáhnout zásuvku k sobě. V každé pračce se vedle přihrádky na prášek nachází přihrádka na aviváž. Pokud chcete zásuvku důkladně vyčistit, musíte ji také vyjmout.

Mohlo by vás zajímat:  Zvětralé pivo je škoda jen tak vylít. Na zahradě jde využít nejen jako skvělé hnojivo

Tento kousek se obvykle také vyjímá pomocí jednoduchého tlačítka. Způsob čištění zásuvky závisí na stupni jejího znečištění a druhu vody. Někdy stačí malý zubní kartáček, který už nepoužíváte, prostředek na mytí nádobí nebo jiný čisticí prostředek. Naplňte dřez vodou se saponátem a ponořte do něj celou zásuvku. Počkejte asi 10 minut a kartáčkem vyčistěte všechna zákoutí. Nakonec opláchněte pod tekoucí vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyčistit zásuvku od vodního kamene

Pokud se uvnitř zásuvky na prášek usazuje vodní kámen, pouhé čištění kartáčkem nestačí. Bude nutné ponořit celou zásuvku do octové lázně nebo namočit do octa vatové tampony a důkladně pokrýt místa s vodním kamenem. Nechte je několik hodin působit. Po uplynutí této doby je třeba do každé přihrádky nasypat lžičku jedlé sody s kapkou octa. Tím dojde k oddělení sedimentu od plastu. Poté jemně vyčistěte zubním kartáčkem a opláchněte vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Překvapivý trik, který vás zaručeně zbaví otravného hmyzu během venkovního grilování

Když zásuvku z pračky vyjmete, nezapomeňte na další velmi důležitou věc, a to otřít přihrádku, ve které je zásuvka umístěna. Tato oblast je stejně náchylná ke znečištění a usazování vodního kamene. Postupujte stejně jako při čištění zásuvky, použijte kartáček, prostředek na mytí nádobí a na vodní kámen ocet a jedlou sodu. Po dokončení práce vše vraťte na své místo. Za pravidelnou údržbu vám poděkuje nejen pračka, ale i vaše oblečení.

Zdroj: https://daisiesandpie.co.uk/how-to-clean-washing-machine-drawer/
Přidat na Seznam.cz