Woman Housewife Hand Holding Glass Jar Pickled Cucumbers Domestic Preparation Pickling Cannin

Lák z okurek můžeme bez obav vypít. Tělu tím prospějeme

Lák z nakládaných okurek má mnoho zdravotních benefitů, i když se to na první pohled nemusí zdát. Podporuje fungování organismu, posiluje imunitu, podporuje činnost trávicího traktu a pomůže také na kocovinu. Mnoho lidí tuto tekutinu vylévá, ale dělat byste to neměli. Podívejte se, jak ji můžete využít naplno pro své zdraví.

Pro silnější imunitu a lepší trávení

Lák z okurek obsahuje vitamín A, který posiluje oči, ale také hořčík nebo železo. Šťáva z okurek vám pomůže při nachlazení, protože obsahuje také vitamín C, který podpoří rychlejší uzdravení a imunitní systém. Okurková voda obsahuje probiotické bakterie, které tělo potřebuje pro ochranu před patogeny. Rozhodně ji proto nevylévejte a trochu se napijte, až budete nemocní.

Mohlo by vás zajímat:  Také rostliny potřebují zimní spánek. Během zimování ale může dojít k fatálním chybám

Díky probiotikům budete chránit svůj trávicí systém a mikroflóru střev. Lák z okurek také tělo hydratuje a doplňuje elektrolyty. Právě proto je skvělým způsobem, jak se zbavit kocoviny. Z tohoto důvodu ale podpoří zdraví a správné fungování celého organismu. Jestli chcete mít dobré zažívání a zdravá střeva, rozhodně na tento úžasný nápoj nezapomínejte.

Marinated Cucumbers With Apples Jars Are Arranged White Background
Zdroj obrázku: Freepik

Na hubnutí a pro krásnou pokožku

Lák z okurek zrychluje metabolismus. Díky tomu vám pomůže s hubnutím. Přebytečných kilogramů se nezbavíte jen pitím láku z okurek, ale rozhodně vám k tomu pomůže. Vláknina, kterou voda obsahuje, vám navíc dodá pocit sytosti a nebudete mít během dne takový hlad a potřebu si dát malou svačinku. To je další způsob, jak vám pomůže k vysněné postavě.

Mohlo by vás zajímat:  Chmurné zimní dny rádi zajídáme různými dobrotami. Není ale nutné sklouznout k nezdravému stylu

Pravidelné pití láku z nakládaných okurek vám může pomoci také s pletí. Zaslouží se o to vitamín C, který redukuje volné radikály, které urychlují stárnutí celého organismu včetně pokožky. Další složkou jsou vitamíny skupiny B, které podporují zdraví nehtů a vlasů. Jestli máte problémy s akné, vráskami nebo jinými kožními problémy, rozhodně použijte lák z okurek pro podporu léčby.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/6-health-benefits-of-drinking-pickle-juice/
Přidat na Seznam.cz