Kytice ve váze vykouzlí úsměv i krásnou dekoraci. Jednoduchými triky vydrží čerstvá o mnoho déle

Každá žena miluje kytice a většinou ty řezané, protože jsou vždy tak krásně pestrobarevné a veselé. Dostáváme je k svátku, výročí, narozeninám nebo jen tak pro radost. Ať už je to pár tulipánů, narcisů, růží, či jarní kytice různých květin, vždy nás nadchne. Jenže už nás bohužel nenadchne to, že po pár dnech květina usychá a musíme ji vyhodit. Lze život řezaných květin prodloužit? A jak?

Podmínky pro řezané rostliny

Teplota vody ve váze by měla být přibližně 36 °C. A to z toho důvodu, že teplá voda obsahuje méně kyslíku, a tím pádem rostliny vadnou pomaleji. Na druhou stranu místnost by měla být o hodně chladnější. Čím nižší teplota v prostoru bude, tím pomaleji budou květiny odkvétat a opadávat.

Mohlo by vás zajímat:  Květiny v interiéru zlepšují náladu i okolní vzduch. Ty nejlepší jsou také nejoblíbenější
Zdroj obrázku: Freepik

Podmínka číslo dvě

Voda, kterou se chystáte nalít do vázy, by měla být převařená. Díky tomuto postupu bude ve vodě méně choroboplodných zárodků, které mohou za dřívější zahnívání vody. Poslední podmínkou je seříznutí stonků alespoň o dva centimetry. Doporučujeme použít extra ostrý nůž, abyste stonek nerozmačkali.

Po seříznutí musí zůstat pouze rovný řez a rovný stonek. Přibližně každé dva dny byste měli měnit vodu ve váze. Jakmile květiny vytáhnete, měli byste je opět zastřihnout o dva centimetry. Takto proveďte vždy, když budete měnit vodu. Také nezapomínejte na to, že musíte předem vodu převařit.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste to i s jablečným octem

Jedná se o osvědčenou metodu, která funguje. Přidejte dvě polévkové lžíce jablečného octa s dvěma lžícemi cukru do vody ve váze a promíchejte, cukr se musí řádně rozpustit, a poté do vázy dejte rostliny. Ovšem i u octové vody platí, že byste ji měli měnit každých pár dnů.

Mohlo by vás zajímat:  Překvapivý trik, který vás zaručeně zbaví otravného hmyzu během venkovního grilování

Aspirin

Nejen na bolest hlavy, aspirin pomůže udržet růže i jiné květiny dlouhou dobu krásné. Stačí hodit jeden rozdrcený aspirin do vázy a nechat ho rozpustit. Poté naaranžujte květiny. I zde nezapomínejte měnit vodu každých několik dnů.

Zdroj: https://www.rd.com/list/how-to-make-flowers-last-longer/
Přidat na Seznam.cz