Honey Jar With Honey Dipper Black Stone

Ne každý med je zdravý. Jednoduchý test prozradí, zda máte doma jen chabou náhražku

Med je vynikající, sladký a většina z nás ho miluje. Bohužel existují hned dva typy medu, který si můžete pořídit. V obchodě jde většinou o falešný med plný cukru, který nemá ani polovinu zdravotních benefitů jako pravý med. Ten většinou zakoupíte od domácích chovatelů včel, kterých najdete po celém Česku nespočet. Jak poznat pravý med od toho falešného? Možností je více.

Vlastnosti tekutého zlata

Pravý med má mnoho nedocenitelných vlastností, kvůli kterým ho konzumujeme. Obsahuje důležité živiny a vitamíny, které naše tělo potřebuje. Nejdůležitější složkou jsou enzymy, které pocházejí ze slinných žláz včel. Díky tomu má med antiseptické účinky. Kromě toho je ale také protizánětlivý, antialergický a antibakteriální. Proto je ideální při nachlazení nebo chřipce.

Mohlo by vás zajímat:  Maliníky podpoří hnojivo připravené z banánových slupek
Zdroj obrázku: Freepik

Tipy, díky kterým poznáte pravý med

Pravý med se od umělého liší hned v několika věcech. V první řadě to poznáte po čichu. Pravý med má nádhernou vůni plnou pryskyřice a přírody. Umělý med je často cítit po chemii. Po ochutnání pravého medu musíte ucítit v krku jemné pálení nebo škrábání. Díky tomu to poznáte zaručeně, protože falešný med s vámi nic takového neudělá.

Umělý med má jednotnou strukturu, zatímco pravý med obsahuje částečky medu, pyl a další složky. To uvidíte po otevření medu na první pohled. Na pravém medu navíc na jeho povrchu uvidíte také charakteristický ovčí kožich, což je tenká bílá vrstva. Nemusíte se toho obávat. Tento povlak není plíseň a není zdraví škodlivý. Proto můžete med klidně sníst. Padělky tento znak ovšem nemají.

Mohlo by vás zajímat:  Vodní kámen se usazuje v každé konvici. Vyčistit jde jednoduše tím, co lidé běžně vyhazují

Testy pro jednoduché rozpoznání pravého a falešného medu

První metodou je vložit lžičku medu do vody. Pokud se med rozpouští nepravidelně a vytváří dlouhá vlákna, jde o pravý med. Jestli se naopak rozpustí rychle a rovnoměrně, jde o falešný produkt. Druhou možností je vzít lžičku medu a nechat ho téct na talíř. Pravý med bude mít stálý tok a zůstane ve středu talíře. Falešný se okamžitě rozlije po celém talíři a nebude mít žádné hrudky.

Zdroj: https://bee-america.com/blogs/news/how-to-detect-fake-honey
Přidat na Seznam.cz