Asian Boy Sitting Toilet Bowl Holding Tissue Paper Health Problem Concept

Zácpa je odrazem špatného životního stylu. Správný jídelníček vrátí trávení do normálu

Zácpa patří mezi problémy, které jsou pro člověka nejen nepříjemné, ale také nebezpečné. Bohužel zácpa velmi často souvisí s tím, jaký vedeme životní styl. Domácími prostředky docílíte toho, že budete zdraví a zrychlíte svůj metabolismus. Jakými produkty se můžete bránit zácpě?

Zácpa se vám může vyhnout

Zácpa je problém, se kterým se potýká až 30 % veškeré populace. Je způsobena tím, co jíme. Je to sice vzácné onemocnění, kdy se objevuje nepravidelná stolice, ale může mít také jiné příznaky, které na první pohled nepoznáte. Rozeznáváme tři typy zácpy. První z nich, habituální, svírá střeva, organická zácpa je způsobená fyzickými problémy, například nádory, a nakonec idiopatická zácpa, u které bohužel nejsou příčiny známé.

Mohlo by vás zajímat:  Nenechte se napálit. Falešný med prozradí nápadné znaky, které s tím pravým nemají nic společného

Zácpu si můžete způsobit sami, a to nesprávnou stravou. Musíte pravidelně pít dostatečné množství vody, ale způsobuje ji také sedavý způsob života, práce u počítače nebo ji můžete zažít během těhotenství. Jestli zácpa trvá delší dobu, je nutné se obrátit na lékaře, aby zjistil příčinu. Jaké produkty mohou zácpě zabránit?

Zdroj obrázku: Freepik

Vhodná bude nejen voda, ale také vláknina

Při zácpě budete muset vsadit na vlákninu. Tu najdete hlavně v otrubách, které si můžete dát ke snídani. Mezi další zdroje vlákniny patří například vločky, celozrnný chléb nebo zelenina. Můžete si dát také ovoce, například jablka, mandarinky nebo jahody. Velmi důležitý je v tomto případě pitný režim. Při vyprazdňování je to velká pomoc. Denně vypijte alespoň dva litry vody nebo čaje.

Mohlo by vás zajímat:  Škůdci se mohou na pokojových rostlinách objevit kdykoli. Jejich přítomnost prozradí plátek okurky v květináči

Lněné semínko je výbornou alternativou ořechů. Můžete si ho přidat například do tvarohu nebo bílého jogurtu. Obsahuje kromě vlákniny také omega-3 nenasycené mastné kyseliny a vitaminy skupiny B. Můžete si také dopřát siláž. Dejte si kysané zelí nebo samotnou šťávu z něj. Výborné jsou také sušené švestky, které podpoří střevní mikroflóru, a vyprazdňování půjde jedna báseň.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/318694
Přidat na Seznam.cz