Detail Amsterdam Flowers Market Best Tulips World

Květiny koupené v supermarketu potřebují speciální péči. Málokdy mají před prodejem ideální podmínky

Rostliny byste měli nakupovat u osvědčených prodejců v zahradnictví nebo květinářství. Lidé je ale velmi často nakupují v supermarketech, kde ale nemají jistotu, jestli bude květina zdravá a bez škůdců. Co dělat s takovými rostlinami a jak o ně pečovat? I když jsou většinou levné, mohou skrývat vady a nemoci, které napadnou i další rostliny, které už máte doma. Proto je potřeba věnovat pozornost tomu, co kupujete.

Ještě než si rostlinu koupíte, ověřte si, co je zač

Pokud víte, pro kterou rostlinu si jdete, máte to o něco jednodušší. Jsou ale lidé, kteří vědí, že chtějí květinu, ale neznají druh, který by se jim líbil. V každém případě se dívejte hlavně na to, jak rostlina působí na první pohled. Některé exempláře nejsou vůbec vhodné k prodeji, ale prodavači je stejně nabízejí. Zkontrolujte si nejen rostlinu samotnou, ale také její štítek. Rostlinu důkladně prohlédněte od květináče až po její květy.

Mohlo by vás zajímat:  Pěstování květin doma s sebou nese prokazatelné výhody, které prospívají všem členům rodiny

Jestli víte, že květině dáte všechno potřebné, je nutné se na ni podívat, abyste zjistili případné nedostatky, nebo dokonce onemocnění. Barva listů musí být jednotná, jinak to může znamenat, že je na rostlině plíseň. Ta se může snadno rozšířit i na ostatní květiny v obchodě a bude lepší tu nic nekupovat. Svilušky nebo jiní škůdci budou k vidění především na vrchní části listů, takže byste je hned měli rozpoznat.

Zdroj obrázku: Freepik

Rostlinu po nákupu vždy přesaďte

Protože nikdy nevíte, jak dlouho byla květina zasazena v květináči, ve kterém jste ji koupili, bude nutné ji hned přesadit. Je to dobrý způsob, jak jí dopřát lepší péči, protože obchody většinou používají jen univerzální substráty, do kterých mohou zasadit veškeré květiny k prodeji. Navíc poznáte, jak jsou na tom její kořeny. Odstraňte kořenový bal, zkontrolujte, jestli na kořenech není hniloba a poté rostlinu znovu zasaďte do nové půdy.

Mohlo by vás zajímat:  Africkou fialku můžete pěstovat i v našem podnebí, jsou však chyby, kvůli kterým se to nedaří

Rostlinu pak dejte na místo, kde bude několik dní trávit o samotě. I když to vypadá, že je rostlina zdravá, karanténa jí pouze prospěje. Za měsíc tak můžete vidět, jestli je opravdu květina v pořádku a můžete ji dát k ostatním, nebo bude lepší se o ní dále starat v ústraní, než bude v dobré kondici.

Zdroj: https://www.quora.com/What-is-the-best-way-to-take-care-of-supermarket-bought-plants
Přidat na Seznam.cz