British Shorthaired Silver Cat Lies Windowsill It Is Hiding Flower Pot

Květiny jsou nejen krásné na pohled. Svou vůní doma příjemně osvěží vzduch

Rostliny mají v našem životě velký význam. Dávají nám nejen radost tím, jak vypadají, ale pomohou také vyčistit vzduch v domácnosti. Některé rostliny nám mohou vylepšit spánek, který tak bude klidnější a také zdravější. Rostliny, které jsou kvetoucí, navíc mohou dělat radost dlouhou dobu. Budete mít provoněný byt a díky rostlinám se vám bude doma lépe dýchat.

Osvěžte vzduch okřídleným květem nebo meduňkou

Okřídlený květ je velmi známá rostlina, která ničí škodlivé látky ve vzduchu. Krásně vypadá i voní a místnosti dodá kouzlo. Lilie má květinovou vůni, která může vydržet i celý den. Rostlinu můžete navíc nechat na spoustě místech, je vhodná na parapety i psací stoly. Stačí jí slunné místo. Další rostlinou je meduňka. Zlepší nejen náladu, ale také vaše zdraví. Rostlinku můžete nechat na jakémkoliv místě, přizpůsobí se. Potřebuje jen vlhkou půdu.

Mohlo by vás zajímat:  Exotické krásky rostou v oblibě, mnozí pěstitelé ale neznají zásady péče o orchideje

Další rostlinou je orchidej. Všechny se budou odlišovat vůní, kterou ovlivňuje nejen to, na jakém místě stojí, ale také záleží na tom, jestli mají dostatek světla a správnou teplotu. Orchidej se hodí do blízkosti oken, protože jedině tak bude krásně kvést.

Zdroj obrázku: Freepik

Kupte si domů levanduli nebo jasmín

Další rostlina, která se hodí domů, je růže. Je to oblíbená květina i pro obdarování někoho blízkého. Najdete ji v mnoha barevných variantách, které mohou značit, s jakým poselstvím přicházíte. Jejich vůně je intenzivní. Jasmín sice nemá tak výraznou vůni, ale některé jeho druhy jsou velmi příjemné a hodí se například do ložnice. Jasmín ale potřebuje hodně světla a občasnou zálivku.

Mohlo by vás zajímat:  Ideální substrát pro kapradiny můžeme připravit sami doma

Levandule je bylinka, která nejen skvěle vypadá, ale také báječně voní a můžete ji využít také na různé činnost v domácnosti. Snadno s ní vyplašíte například komáry a uvnitř ji můžete použít například do šatních skříní. Díky levanduli budete mít jistotu, že se vašemu oblečení vyhnou moli.

Zdroj: https://www.bhg.com.au/best-air-cleaning-plants
Přidat na Seznam.cz