Close Up Portrait Beautiful White British Cat Sniffing White Flowers

Pokojovky milujeme všichni, některé se ale mohou stát smrtelným nebezpečím pro kočičí mazlíčky

Kočky milují rostliny, které jim pomáhají čistit žaludek od chlupů. Ty se jim do těla dostanou při olizování a pravidelné hygieně, kterou kočky mohou trávit i několik hodin denně. Některé rostliny byste ale měli dát z dosahu koček, protože jim mohou způsobit zdravotní problémy, požití může končit i smrtí.

Jaké rostliny v místnosti raději nemít?

I když jsou rostliny krásnou dekorací a milují je všichni, kdo chtějí mít útulný domov, v případě, že doma máte kočky nebo i jiná zvířata, je nutné se omezit pouze na druhy, které v sobě neobsahují žádné jedovaté látky. Zvlášť kočky jsou zvířata, která jsou zvědavá a olizují kde co. Chtějí si vyčistit žaludek a k tomu využívají právě rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Čaj oživí kapradiny a jejich listy budou ozdobou interiéru

Občas ale nepoznají, jestli jsou jedovaté nebo jim jinak ublíží. Jaké rostliny ve vašem domově představují hrozbu a měli byste se jich zbavit, abyste ochránili svoje mazlíčky? Pokud olíznou takové rostliny, mohou se dostavit problémy v podobě bolestí břicha, zvracení, objevit se mohou také křeče, a nastat může i smrt. Raději kočce kupte její vlastní trávu, která je pro ni vhodná.

Zdroj obrázku: Freepik

Jakých rostlin se zbavit?

V případě, že o kočce teprve uvažujete, můžete mít doma rostliny, jaké chcete. Ještě před samotnou koupí zvířete odstraňte azalky, diefenbachie, dracény, fíkusy nebo hortenzie. Je to jen několik rostlin, které mohou kočce ublížit, ale je velmi důležité, aby nebyly v její přítomnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Pět oblíbených pokojovek, které zlepší vzduch v interiéru

Škodlivé mohou být také rostliny, které si donesete v květináči nebo je dáváte do vázy, jako je narcis nebo jmelí. Raději kočce kupte trávu, která se nazývá šanta kočičí. Je určená právě pro kočky, jejich konzumací se kočce nic nestane – naopak se krásně vyčistí od bezoárů, které se jí vytvoří v žaludku z chlupů a dalších nečistot, které si olíže ze srsti. Ve většině případů se čistí tak, že se vyzvrací, není tedy nutné se strachovat o její zdraví.

Zdroj: https://rachelchoflowers.com/flower-stories/plants-to-love-plants-to-avoid-%CE%B9f-you-are-a-pet-owner/
Přidat na Seznam.cz