Stinging Nettle Leaves Hoarfrost As Background Texture Green Nettle Winter Top View

Vlasy, nehty i pokožka budou jen zářit díky posilující přírodní péči

Kopřiva je bohatá nejen na vitamin C nebo K, ale obsahuje také komplex minerálů, které jsou potřeba pro naši pokožku, vlasy nebo nehty. Mladé listy obsahují křemík, železo nebo vápník, a proto je můžete použít k ochraně pokožky, vlasů a nehtů. Budou posílené a vy se budete cítit mnohem lépe.

Můžete si vyrobit vlastní nálev, který můžete používat

Snadno si vyrobíte nálev, který budete pít, stejně jako ten, který bude vhodný k potírání různých míst pokožky. Můžete si dokonce dát i syrovou kopřivu, hodí se například jako součást zeleninových salátů. Na nálev budete potřebovat několik čerstvých listů kopřivy, které zalijte vroucí vodou. Pijte, až bude nálev chladný. Navíc ho můžete použít také jako oplach na vlasy, odmastí je a také posílí vlasové cibulky.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí rostliny jsou ozdobou interiéru, je ale nutné správně je zalévat a hnojit

Kopřivy můžete použít také v kombinaci s octem. Pokud je budete pít, bude mít nálev posilující účinek nejen na vlasy, ale také na nehty. Nálev z čerstvých kopřiv nechte vychladnout, přidejte stejné množství jablečného octa a poté použijte na vlasy i na nehty. Na vlasech nechte nálev uschnout. Pokud máte vlasy čerstvě obarvené, může se stát, že díky kopřivám ještě barvu změníte.

Zdroj obrázku: Freepik

Na vlasy fungují různé druhy bylinek

Kromě již zmíněné kopřivy můžete použít jako oplach také nálev ze zázvoru, který vlasy posílí a budou zdravější. Fungovat bude také ibišek, který sice není tolik známou rostlinou, ale rozhodně se vyplatí mít ho doma. Pomůže nejen proti vypadávání vlasů, ale také proti šedinám. Obnovíte si růst vlasů na místech, kde jste si mysleli, že už neporostou.

Mohlo by vás zajímat:  Houba Jidášovo ucho ozvláštní nejen asijskou kuchyni. Své místo má i v tradiční v medicíně

Fungovat bude také rozmarýn, což je velmi oblíbená bylinka, kterou si můžete pěstovat doma na parapetě. Poté ji můžete využít například na slabé vlasy. V kombinaci s esenciálními oleji bude dobře stimulovat pokožku hlavy, navíc dezinfikuje vlasy. S rozmarýnem budete velmi spokojení. Stačí ho smíchat s olivovým olejem. Bazalka zase stimuluje růst vlasů a také pomáhá správné cirkulaci krve.

Zdroj: https://blog.integritybotanicals.com/herbal-tea-for-hair-nail-growth/
Přidat na Seznam.cz