Pink Tulip Flower Creative Vase With Trendy Shadow Two Tone Pinkviolet Backdrop Copy Space

Díky jednoduchým trikům vydrží květiny ve váze dlouho čerstvé. Těšit vás mohou i několik dní

Někdo řezané květiny miluje pro krásný vzhled, jiní je milují pro nádhernou vůni. A někdo je používá jednoduše jen jako krásnou dekoraci. V každém případě nikdo z nás nemá rád, když uvadnou a musíme je vyhodit. Naštěstí existuje několik osvědčených metod, jak jim můžete prodloužit život a těšit se z jejich přítomnosti mnohem déle. Podívejme se na tipy a triky, jak toho dosáhnout.

V první řadě odřízněte stonky

První a rozhodně zlaté pravidlo se může zdát jako hloupost, ale díky jeho dodržování zajistíte, že budou řezané květiny nádherně čerstvé po mnoho dní. Po přinesení domů jim jednoduše zastřihněte stonky. Jestli dodržíte správný úhel a vytvoříte také několik vertikálních řezů, bude vaše snažení korunováno úspěchem. Nezapomeňte si pořádně nabrousit nůž nebo nůžky, než se do toho pustíte. Tupé nástroje udělají více škody než užitku. V dalším kroku odstraňte listy ze stonků, protože jinak budou ve váze zbytečně zahnívat a odebírat vodu a živiny ze stonků.

Mohlo by vás zajímat:  I váš balkon může zářit barvami. Tradiční rostliny budou bohatě kvést i v náročných podmínkách
Zdroj obrázku: Freepik

Ostny na růžích nechte a zvolte správnou vodu

V případě ostnů u růží a dalších květin rozhodně neplatí, že byste se jich měli zbavit. Odstraňte pouze pár spodních a zbytek nechte na svém místě. Díky tomuto jednoduchému triku zjistíte, že vám růže neuvadnou tak rychle a budou nádherně kvést po mnoho dnů. Voda, do které květiny dáváte, je také velmi důležitá. Nejlepší je zvolit odstátou vodu, protože studená nebo teplá květiny jedině poškodí.

Jak prodloužit životnost řezaných květin?

Chcete-li si užít své květiny déle a zabránit množení bakterií, rozpusťte ve vodě jednu tabletu aspirinu. Aspirin má dezinfekční vlastnosti a bude udržovat vaši rostlinu dlouho krásnou a čerstvou. Použít můžete také dřevěné uhlí, které má stejné účinky. A jestli chcete zabránit hnilobě, zatočte kolem jednoho ze stonků kousek drátu. Uvidíte, jak to květinám pomůže.

Zdroj: https://www.proflowers.com/blog/how-to-make-flowers-last-longer
Přidat na Seznam.cz