Beautiful Cute Beech Marten (1)

Kuny odpudí zvířecí chlupy, citron, vejce nebo závěsné vůně

Lasicovitá šelmička vypadá nadmíru kouzelně. Jenže její pěkný vzhled klame, dokáže napáchat neskutečné škody. Její přátelské vzezření a šibalská očička nesmí zmást, protože je velký škůdce na zahradě, v domě na půdě i v garáži. A co teprve, když se zabydlí přímo v autě! S kunami je potřeba udělat rázný proces, nejvhodnější je vsadit na prevenci. Jakým způsobem se zbavit těchto šelem? Jde to přirozenými způsoby.

Kuna jako škůdce

Na pohled je velmi milá a děti by jistě plesaly mít kunu jako domácího mazlíčka. Ale nenechte se mýlit, jedná se o lasicovitou šelmu, která dokáže napáchat obří škody. V tuzemsku se vyskytují dva druhy: kuna lesní, která nebývá příliš rozšířená, a kuna skalní, které se dříve říkalo kuna domácí. Jedná se o zvíře o maximální délce asi 50 centimetrů a hmotnosti dvou kilogramů. Má jemnou hnědou a nadýchanou srst, na krku se jí odráží bílá skvrna. Jejím domovem jsou skály, dutiny stromů a lesní porosty, ale v posledních letech se vyskytuje v okolí lidských obydlí, kde nachází dostatek potravy. Ne nadarmo se proto usídluje na půdách, v zahradních altánech, ve stodole nebo v garáži.

Mohlo by vás zajímat:  Zápach z úst je odpudivý. Zachraňte svou pověst pomocí bylinek a správného čištění
Zdroj obrázku: Freepik

Kuna v blízkosti

Jak poznat, že se nachází v domácnosti nebo na zahradě kuna? Toto zvíře mohou prozradit různé biologické zbytky, zejména mrtvá malá zvířata, ptáci nebo myši. V noci vydává klapavý zvuk, je možné zaslechnout škrábání, kousání nebo syčení. Na její přítomnost upozorňují také zapáchající výkaly. Kuny jsou neštěstím pro elektroinstalaci, protože tyto šelmy ohlodávají kabely a mohou způsobit vážné narušení elektroniky například v automobilech. Pohromou jsou i pro zahradu, protože je potěší i švestky, jablka, hrušky nebo třešně.

Mohlo by vás zajímat:  Česnek je oblíbený, zápach po něm ale příjemný není. Naštěstí ho lze snadno potlačit

Pro odpuzení použijte pachy

Co platí na kuny? Nabízí se zakoupení různých elektronických plašičů, které potřebují přívod elektřiny. Snazší je použít různé pachy, které těmto šelmám vadí. Při aplikaci odpuzovačů se musí používat gumové rukavice, protože kuny mají vytříbený čich a při zachycení pachu člověka je ignorují. Do misek se doporučuje vložit kočičí nebo psí chlupy, nakrájený citron na plátky, lístky máty, skořici nebo vaječné skořápky. Velmi účinně působí takzvané WC závěsné bloky nebo kuličky. Současně se musí zajistit veškeré průchody včetně okapů nebo kanalizačních trubek.

Zdroj: https://www.contravermin.com/marten/control/
Přidat na Seznam.cz