Woman Spraying Insect Repellent Skin Outdoor

Vyzrajte na komáry přírodním repelentem. Jeho vůně je udrží spolehlivě daleko

Jít v létě na zahradu, do lesa nebo do parku je velmi příjemné a všichni bychom to měli dělat. Čas na čerstvém vzduchu je velmi důležitý a léto je pro tyto chvilky jako stvořené. Bohužel se během teplých měsíců všude pohybuje hodně hmyzu, který nám může volné chvilky velmi znepříjemnit. Komáři jsou nejotravnější, a proto bychom se měli podívat na přírodní repelenty, díky kterým se nám budou vyhýbat.

Co komáry přitahuje?

Komáři se živí krví. To znamená, že je přitahuje tělesné teplo lidí i zvířat, stejně jako vydechovaný oxid uhličitý a vlhkost způsobená pocením. Tohle všechno přitahuje komáry. Cvičení venku je velmi příjemné, ale v takovém případě se stanete vynikajícím pokrmem pro hladové komáry. Přirozeným způsobem, jak tomu můžete zamezit, je sprcha před odchodem z domu, která vás zbaví potu, parfémů i deodorantu.

Mohlo by vás zajímat:  Největší chyby, které ničí balkonové rostliny: přestaňte je dělat a balkon se promění v džungli
Zdroj obrázku: Freepik

Přirozené vůně, které komáry odradí

Jestli chcete komáry zaplašit bez použití chemikálií, můžete sáhnout po řadě esenciálních olejů, díky kterým se od vás budou držet daleko. Komáři rozhodně nesnáší vůni citronové trávy, hřebíčku, rozmarýnu, pačule, máty, tymiánu, fenyklu, levandule nebo eukalyptu. Eukalyptus citronový je skvělou kombinací vůní, které hmyz nemá rád a díky kterým s nimi nebudete mít problémy. Podívejte se do obchodu s oleji a bylinkami. Rozhodně najdete vůně, které budou užitečné.

Domácí olej jako dokonalý repelent

Jestli chcete speciální kombinaci vůní, díky kterým nebudete pokousaní od komárů a dalšího hmyzu, můžete si doma vyrobit olej. Na repelent budete potřebovat sto kapek nejrůznějších esenciálních olejů z vůní, které jsou uvedeny výše. Smíchejte je se 100 ml slunečnicového, jojobového, mandlového nebo sójového oleje. Ideální kombinací bude citronová tráva, eukalyptus a hřebíček. Olej bude nádherně vonět a zároveň vás ušetří nepříjemných kousanců.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/kinds-of-natural-mosquito-repellant
Přidat na Seznam.cz