Elegant Roses Blooming Bush

Množení růží je pomocí brambory jednoduchý proces

Bez ohledu na barvu patří růže mezi nejoblíbenější květiny. Jejich množení se nemusí zdát jako jednoduchý úkol, ale ve skutečnosti na tom nic není. Musíte jen zvolit správný řízek a využít sílu obyčejné české zeleniny. Zakořenit se může i řezaná růže, když použijete správný postup. A právě na to se dnes podíváme.

Postup pro řezané růže

Mladé výhonky keře jsou samozřejmě pro zakořenění ideální, ale použít můžete také řezané růže. Květiny nemusíte dávat do vázy. Místo toho si je můžete namnožit a užívat si je na zahradě. V tomto případě je nejlepší množení ze stonku. Postačí vám k tomu obyčejná brambora. Na trhu najdete také speciální prostředky pro zakořenění růží, ale nemusíte je nutně používat. Jsou zbytečně drahé a plné chemie. Zjistěte, jak použít brambory pro zakořenění těchto nádherných květin.

Mohlo by vás zajímat:  Nenechte svůj domov proměnit v holubník. Nezvané návštěvníky vypudí jednoduché metody
Zdroj obrázku: Freepik

Množení růží ze stonku

Po zakoupení řezaných růží ihned odstraňte jejich listy. Tím omezíte ztrátu vody, kterou květiny potřebují pro růst a vytvoření kořenového systému. Každou z růží umístěte do zdravé syrové brambory. Takto je zasaďte na zahradě na místo, které pro ně bude nejlepší. Nezapomeňte růžím poskytnout kyselejší půdu, protože ji mají velmi rády. Brambory obsahují vitamín B, kyselinu askorbovou, vápník a jód. Díky tomu pomohou k rychlejšímu růstu kořenů.

Množení z větviček keřů

V tomto případě potřebujete větvičku s krásnými pupeny. Vždy oddělte trn od hlavního výhonu. Taková rostlina je nejlepší pro sklizeň řízků. Na řízcích se provádí hladké řezy, zatímco u větviček uděláte šikmý řez zespodu. U řízků se pupeny nenechávají, ale u větviček je nechte a řez proveďte mezi pupenem a trnem. Odstraňte pouze listy. Takto připravené je nechte v celofánu v lednici. Před výsadbou použijte biologické přípravky pro zakořenění a vysaďte je s rozestupem 15 cm na zahradu.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/gardens/how-to-grow-rose-cuttings-in-potatoes
Přidat na Seznam.cz