Fresh Dug Out Root Horseradish With Leaves Pile

Křenu se lidé zbytečně vyhýbají. Díky jednoduchému triku nebude štípat a tělu maximálně prospěje

Křen patří mezi rostliny, které jsou spojovány především s Velikonocemi. Má ale štiplavou chuť, která nemusí sednout každému. Obsahuje spoustu látek, které příznivě ovlivňují naše zdraví. Křen pomáhá nejen našemu trávení, ale v těle ničí také baterie a ulevuje při bolesti. Křen patří mezi přírodní antibiotika, která se vyplatí využít. Co všechno možná o křenu nevíte?

Co všechno potřebujete vědět o křenu?

Jak si připravit křen na váš stůl a co je dobré o něm vědět? Je to zelenina, která je rozšířená po celé naší zemi. Není to atraktivní rostlina na pohled, ale dodá pokrmům zajímavou chuť. Většinou si křen dáváme v případě, že si v rychlém občerstvení objednáme uzenou klobásu nebo párek. Křenová omáčka je velmi oblíbená, hodí se také k některým druhům masa. Kořen křenu je hnědý, v řezu je bílá dužina.

Mohlo by vás zajímat:  Některé jídlo je pro srdce pohroma. O jeho zdraví je nutné pečovat

Listy můžete v kuchyni použít, stejně jako kořen, ale listy nejsou tolik rozšířenou částí křene, kterou v kuchyni používáme. Pro naše zdraví je křen neocenitelný. Křen pak stačí omýt a poté oloupat. Nastrouhejte ho na struhadle, dejte do sklenic a poté do lednice. Jestli ale nemusíte jeho ostrou chuť, poradíme, jak ho připravit. Stačí do něj přidat pouze lžíci majonézy, bílého jogurtu nebo obyčejné smetany. Hodí se k němu také jablka, která mu dají nakyslou chuť.

Mohlo by vás zajímat:  Výběr zeleniny a ovoce je široký. V obchodě se vyplatí nakupovat podle barvy a vůně
Zdroj obrázku: Freepik

Čerstvý křen můžete namočit do studené vody

Jestli vám vadí jeho štiplavá chuť, můžete ho po jeho oloupání na hodinu namočit do studené vody, protože pak vás nebudou dráždit oči. Při kontaktu s kyslíkem rychle zhnědne, a proto do něj můžete přidat jablečný ocet nebo malé množství šťávy z citronu. V křenu najdete spoustu živin, které jsou pro naše zdraví prospěšné. Obsahuje živiny, které podpoří činnost žaludku, a právě proto je vhodný jako přírodní antibiotikum.

Mohlo by vás zajímat:  Slupky od okurek nemusí skončit na kompostu. Vyženou mravence a vrátí domovu lesk

Křen je známý svými vlastnostmi, které mohou pomoci při různých nemocech. Stačí si dát jednu lžičku při bolestech nebo ucpaných dutinách. Křen vás skvěle protáhne, a proto se hodí do vašeho jídelníčku. Vitamin C zajistí správnou imunitu a společně se zinkem dopřeje vašemu organismu potřebné látky.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/horseradish
Přidat na Seznam.cz