Still Life Fresh Lemon Vintage Wooden Table

Krása s kyselou příchutí. Citron nechá zazářit pleť i vlasy, účinky na sebe nenechají čekat

Většina z nás si citronovou šťávu spojuje jen s extrémně kyselou chutí. Pravdou je, že se velmi jednoduše může stát nedílnou součástí domácí kosmetiky. Je nezávadná, přírodní a pomůže vám s mnoha estetickými problémy na kůži i ve vlasech. Citronová šťáva je úžasným prostředkem pro péči o obličej a vlasy. Uvidíte, že se díky následujícím tipům budete usmívat.

Citronová šťáva na jizvy a zabarvení kůže

Nejdůležitějším použitím citronové šťávy je odstranění jizev a změn barvy pokožky. Kyselina citronová si s tím poradí. Každé ráno a večer si umyjte obličej tonikem s citronovou šťávou pomocí vatového tamponu. Na výrobu tonika potřebujete jen vodu a šťávu z poloviny citronu. Obojí smíchejte, nechte odstát a můžete použít. Ve sklenici lze směs uchovávat 3 dny a v uzavřené nádobě až 2 týdny.

Mohlo by vás zajímat:  Mouchy odpudí vůně některých bylin. Budou se držet dál od zahrady i domova

Citronová šťáva na odstranění odumřelé kůže a akné

Odumřelé kožní buňky a boj s akné jsou další dvě oblasti, kde vám citronová šťáva hodně pomůže. Kyselá reakce působí antibakteriálním a regeneračním účinkem, takže vás zbaví nepříjemných problémů. Stejně jako u předchozích potíží i zde můžete použít tonikum na bázi citronové šťávy, které se o vše postará.

Zdroj obrázku: Freepik

Citronová šťáva na zesvětlení vlasů

Přírodní odbarvovač vlasů pro přírodní blond vlasy. To je další metoda, kterou můžete vyzkoušet. Jednoduše smíchejte půl sklenice vody a půl sklenice citronové šťávy. Promíchejte, nalijte do lahve s rozprašovačem a naneste na vlasy po celé délce. Poté nechte vlasy přirozeně usušit na slunci. A nakonec si umyjte vlasy jako obvykle. Pamatujte ale, že tato metoda funguje pouze na blond vlasy.

Mohlo by vás zajímat:  Několik nezbytných kroků, které připraví zahradu na zimu

Citronová šťáva na lupy

Máte-li problémy s lupy ve vlasech, můžete vyzkoušet citronovou šťávu jako lék. Jednoduše ji vmasírujte do pokožky hlavy a nechte působit po dobu 30 minut. Nakonec si vlasy umyjte jako obvykle a tento postup opakujte dvakrát týdně v pravidelných intervalech. Po jediném měsíci uvidíte obrovské zlepšení, které vám zajisté vykouzlí úsměv na tváři.

Zdroj: https://www.netmeds.com/health-library/post/incredible-benefits-of-lemon-for-healthy-skin-and-hair
Přidat na Seznam.cz