Beautiful White Purple Orchids Flower Garden

Exotické krásky si potrpí na dostatek pozornosti a péče. Na podzim je třeba orchideje hnojit jinak

Orchideje jsou velmi krásné květiny, které mohou dělat radost svými květy i několik měsíců, budou ale potřebovat zvláštní pozornost. Nejsou to rostliny, které jsou vhodné pro začátečníky, protože i zkušení pěstitelé mohou mít problémy se správnou péčí. Dlouhé kvetení si tak můžete zaručit pouze tím, že budete o rostlině vědět všechno důležité.

Jaké hnojivo použít na orchideje?

Velmi záleží na druhu orchideje, protože ne každá se hnojí ve stejný čas. Jestli nevíte, jaký druh máte, můžete se zeptat odborníků v květinářství nebo si pomoci internetem. Živiny získávají hlavně z hnojiv, která jsou pro ně speciálně určená. Minimální množství živin je nutné k tomu, abyste se z rostlin mohli radovat opravdu dlouho. Orchideje navíc můžete hnojit pouze v jejich vegetačním období.

Mohlo by vás zajímat:  Vypěstujte si vlastní Adélu. Masožravá rostlina se stane neotřelým doplňkem interiéru

Pokud tvoří poupata a rostou, je to nejvhodnější doba je přihnojit. Od dubna do srpna je nejlepší příležitost jim dopřát živiny, které prodlouží dobu kvetení a květina bude mít z čeho brát minerály a další látky. Na podzim už hnojivo tolik nepotřebují, stejně jako od prosince do března. Při nedostatku některých látek může rostlina trpět, zvlášť pokud jí bude chybět fosfor, hořčík nebo dusík.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak často orchideje hnojit?

Od poloviny srpna by se měla snížit hladina dusíku, a proto na rostliny používejte podzimní hnojiva. Prodlužují nejen dobu kvetení, ale také dávají impuls k vývoji dalších poupat. Rostliny tak budou připravené na období klidu. Draslíkem můžete podpořit zdraví kořenů, které můžete sledovat skrz průhledný květináč, který je určený právě na orchideje.

Mohlo by vás zajímat:  Známe tajný trik, po kterém orchideje porostou a pokvetou jako o závod

Jak často orchideje hnojit? Na podzim volte tekutá hnojiva, protože na nich nejlépe uvidíte množství, které spotřebujete. Zkusit ale můžete také tyčinky nebo aplikátory, které koupíte v obchodech s květinami. Kapalné hnojivo můžete ještě naředit vodou. Čerstvě vysazené rostliny byste měli hnojit až dva měsíce po sadbě.

Zdroj: https://www.aos.org/orchids/orchid-care/how-do-i-feed-my-orchid.aspx
Přidat na Seznam.cz