Fresh Rosemary Herb Grow Outdoor Rosemary Leaves Close Up

Bylinky se pěstují snadno. Zasazené v květináči vypadají úchvatně a jsou vždy po ruce

Bylinky jsou velmi oblíbené rostliny. Nejen že si je můžete koupit vzrostlé v květináči, ale dokonce je velmi snadné si je vypěstovat doma od semínek. Nebudete potřebovat žádné speciální nástroje a můžete být klidně začátečník, protože jsou nenáročné a nebudou toho potřebovat mnoho.

Pěstování se bude lišit druh od druhu

Kam postavit květináč s bylinkami a jak je zalévat? Jiné podmínky bude mít rozmarýn a odlišné zase tymián. Důležité bude si tyto podmínky zapamatovat, abyste bylinky mohli používat každý den. Základem pěstování jsou vhodné květináče, pravidelná zálivka a také správné místo, kde budou bylinky dobře růst. Denně si je pak můžete zastříhávat a používat nejen do pokrmů, ale také si je zamrazit na horší časy.

Mohlo by vás zajímat:  Už tradiční medicína znala úžasné účinky levandule. Požitek z ní lze vnímat všemi smysly

Substrát by měl být propustný a neměl by rychle vysychat, protože bylinky potřebují neustálou vláhu. Hotová rašelinová směs bude tím nejlepším, co jim můžete dopřát. Hodit se bude také písek – ke kořenům se díky němu dostane více kyslíku a voda nebude zůstávat v květináči. Jak pěstovat bylinky, aby vám vydržely dlouho?

Zdroj obrázku: Freepik

Mějte po ruce nejen mátu, ale také tymián nebo oregano

Máta potřebuje stinné místo, ale má ráda zastřihávání. Jestli ji zasadíte do jednoho truhlíku s ostatními bylinkami, může se stát, že je utlačí. Další skvělou a aromatickou bylinkou je tymián. Ten se hodí nejen do omáček, ale také k masu. Roste pomalu, proto ho zasejte brzy. Nevadí mu ostatní bylinky, společně s nimi bude vypadat nádherně. Bylinky by měly plnit nejen praktickou, ale také dekorativní funkci.

Mohlo by vás zajímat:  Tajemství kmínu, které zná málokdo. Při správném užití dokáže pomoci zhubnout

Oregano je bylinkou, kterou se vyplatí vysadit již brzy na jaře. Potřebuje rozestup od ostatních rostlin, protože se nerado mačká mezi jinými bylinkami. Miluje slunná místa, kde bude proudit čerstvý vzduch. V květináči se mu bude dobře dařit, je ale potřeba ho zastřihávat a také zalévat, protože potřebuje vlhkou půdu.

Zdroj: https://www.homestolove.com.au/how-to-grow-herbs-8930
Přidat na Seznam.cz