Bunion Woman S Foot Big Toe Problem

Vbočené palce vypadají nenápadně, později působí bolest na každém kroku. Úlevu přinese bylinný odvar

Hallux valgus je časté onemocnění, které umí pořádně potrápit. Kromě toho, že si nevybírá, je doprovázené silnými bolestmi, nadto znesnadňuje pohyb prstů. Velmi nepříjemné bolesti provází chůzi i čas odpočinku. Jak s pověstnými haluxy neboli vbočenými palci bojovat? Jak využít přírodní medicínu pro zmírnění příznaků? Lidoví léčitelé využívají obyčejný bobkový list, jakým způsobem pomůže nejvíce?

Halux neboli vbočený palec

Mnoho názvů, ale stejný problém, který poukazuje na deformované chodidlo, které se vyznačuje vbočeným kloubem palce směrem ven. Právě tato distorze v prvním metatarzophalangeálním kloubu stojí i za názvem hallux valgus. Často panuje mylný dojem, že jde jen o estetický problém, tím spíše, když trápí ženu milující boty na vysokých podpatcích. Není tomu tak, jde o závažný zdravotní problém, které vede k bolestem a také k potížím s chůzí.

Mohlo by vás zajímat:  Čerstvě utržené bylinky z vlastní zahrádky jsou nejlepší volbou. Jejich pěstování je velmi snadné
Zdroj obrázku: Freepik

Příčiny vzniku haluxů

Co vede k dysfunkci chodidla a k destabilizaci kloubu včetně decentralizace největšího kloubu u palce? Mezi primární příčiny patří snížená funkce vazů, šlach a kloubních pouzder, obdobně zhoršená hybnost svalů v oblasti chodidla a nártů, dále nevhodné motorické návyky, nošení příliš úzké obuvi nebo různá genetická či revmatická onemocnění. Po prvotním zjištění, že dochází k deformaci kloubu, je nutná konzultace s lékařem, který navrhne adekvátní léčbu. Možností je též chirurgické odstranění nebo fyzioterapeutická péče.

Domácí léčba vbočených palců

Jaké další metody uleví od bolesti? Bezpochyby masáže nebo koupele s epsomskou solí. Kromě toho se doporučuje využít sílu bobkového listu. Sušené listy vavřínu vznešeného používaly na léčbu haluxů už naše babičky. Nadto se jedná o levnou a účinnou metodu, která stojí za vyzkoušení. Nálev se připravuje z 20 gramů nadrcených sušených bobkových listů, které se zalijí 500 mililitry horké vody. Po mírném zchladnutí se odvar pije každé ráno po dobu tří dnů. Celkově by léčebná kúra měla trvat dva měsíce.

Zdroj: https://www.joint-surgeon.com/orthopedic-service/foot-specialist/hallux-valgus-conservative-treatment-or-surgery.html
Přidat na Seznam.cz