Smíšená pleť vyžaduje speciální péči, kterou jí dodají šťavnaté maliny

Pokud máte smíšenou pleť, je péče o ni náročnější, než kdybyste měli pouze suchou, nebo naopak mastnou. Musíte dbát na to, aby pleť na obličeji byla hydratovaná, ale zároveň ne mastná. Jaké přípravky můžete v takovém případě použít?

Zkuste využít přírodní prostředky

O pleť se můžete starat buď přípravky, které koupíte v obchodě, nebo můžete vyzkoušet sílu přírody. Smíšenou pokožku je nutné hydratovat a zároveň regulovat vylučování mazu. Vyzkoušejte tak sílu malin, které jsou ideální surovinou v péči o smíšenou pokožku. Můžete si vyrobit například regenerační masku.

Na tu budete potřebovat asi 12 kousků přezrálých malin, které rozmačkejte a smíchejte s několika kapkami olivového oleje. Přidejte žloutek a pastu naneste na obličej. Nechte asi 15 minut působit a poté opláchněte vodou. Pro mastnou pokožku můžete zvolit ještě jiný druh masky. Rozmixujte několik malin do hladka a přidejte ušlehanou pěnu z jednoho proteinu. Naneste na obličej, ale pozor na oční okolí. Maska skvěle vyčistí pleť a stáhne póry. Po 15 minutách smyjte teplou vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Maliny vyživí pokožku

Výživná maska je další z domácích kosmetických prostředků, které pomohou v péči o pleť. Rozmačkejte několik malin, smíchejte se lžičkou husté smetany a trochou medu a pořádně promíchejte. Masku naneste na obličej, po 15 minutách opláchněte vodou. Takto připravené masky si můžete udělat, kdykoliv budete potřebovat.

Maliny jsou skvělé nejen při péči o pleť, ale potěší také milovníky ovoce a sladkých dezertů. Můžete je využít nejen na zdobení dezertů nebo jiných moučníků, ale patří také do ovocného freshe nebo smoothie. Maliny mohou být dobrou svačinkou pro malé děti. Nejlepší jsou v sezoně, kdy si je můžete natrhat i samy při procházce lesem. V zimní sezoně se musí dovážet a jejich cena je pak hodně vysoká.

Zdroj: https://www.schoolofnaturalskincare.com/6-reasons-to-use-raspberry-seed-oil-in-your-natural-skincare-products/
Přidat na Seznam.cz