Fresh Organic Raspberries With Mint Leaves Fruit Background With Copy Space Summer Berries Harvest Concept Vegan Vegetarian Raw Food

Smíšená pleť vyžaduje speciální péči, kterou jí dodají šťavnaté maliny

Pokud máte smíšenou pleť, je péče o ni náročnější, než kdybyste měli pouze suchou, nebo naopak mastnou. Musíte dbát na to, aby pleť na obličeji byla hydratovaná, ale zároveň ne mastná. Jaké přípravky můžete v takovém případě použít?

Zkuste využít přírodní prostředky

O pleť se můžete starat buď přípravky, které koupíte v obchodě, nebo můžete vyzkoušet sílu přírody. Smíšenou pokožku je nutné hydratovat a zároveň regulovat vylučování mazu. Vyzkoušejte tak sílu malin, které jsou ideální surovinou v péči o smíšenou pokožku. Můžete si vyrobit například regenerační masku.

Mohlo by vás zajímat:  Pomerančový olej uvolní tělo a zklidní mysl. K jeho výrobě postačí dvě ingredience

Na tu budete potřebovat asi 12 kousků přezrálých malin, které rozmačkejte a smíchejte s několika kapkami olivového oleje. Přidejte žloutek a pastu naneste na obličej. Nechte asi 15 minut působit a poté opláchněte vodou. Pro mastnou pokožku můžete zvolit ještě jiný druh masky. Rozmixujte několik malin do hladka a přidejte ušlehanou pěnu z jednoho proteinu. Naneste na obličej, ale pozor na oční okolí. Maska skvěle vyčistí pleť a stáhne póry. Po 15 minutách smyjte teplou vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Maliny vyživí pokožku

Výživná maska je další z domácích kosmetických prostředků, které pomohou v péči o pleť. Rozmačkejte několik malin, smíchejte se lžičkou husté smetany a trochou medu a pořádně promíchejte. Masku naneste na obličej, po 15 minutách opláchněte vodou. Takto připravené masky si můžete udělat, kdykoliv budete potřebovat.

Mohlo by vás zajímat:  Podzim vytváří ideální podmínky pro přesazení zahradních rostlin

Maliny jsou skvělé nejen při péči o pleť, ale potěší také milovníky ovoce a sladkých dezertů. Můžete je využít nejen na zdobení dezertů nebo jiných moučníků, ale patří také do ovocného freshe nebo smoothie. Maliny mohou být dobrou svačinkou pro malé děti. Nejlepší jsou v sezoně, kdy si je můžete natrhat i samy při procházce lesem. V zimní sezoně se musí dovážet a jejich cena je pak hodně vysoká.

Zdroj: https://www.schoolofnaturalskincare.com/6-reasons-to-use-raspberry-seed-oil-in-your-natural-skincare-products/
Přidat na Seznam.cz