Close Up Mosquito Sucking Human Blood Set B2 Mosquito Sucks Blood From Human Body Macro Photo Mosquito Arm

Komáry z balkonu nebo ze zahrady vyžene pět osvědčených metod

Komáři jsou velmi otravní a během letních měsíců jich jistě máte plný byt, balkon i zahradu. Využít proti nim můžete hned několik metod a některé z nich zcela přírodní. Záleží pouze na vás a na tom, kolik chcete do těchto pomocníků investovat. Některé z nich jsou dražší než jiné. A některé z nich jsou také ekologičtější než jiné. Podívejme se na to, jaká metoda bude nejlepší pro vás.

Repelent

Tohle je dobré na momenty, kde jdete na zahradu nebo do přírody. Repelenty obsahují pikaridin nebo DEET, které odpuzují komáry od vaší pokožky. V letních měsících je najdete i v supermarketech, takže si ho klidně můžete pořídit i na dovolené, když na něj zapomenete.

Mohlo by vás zajímat:  Pokojové rostliny potřebují pravidelně přesadit, aby se jim dařilo a dělaly i nadále radost

Sítě proti hmyzu

Do interiéru si můžete nainstalovat sítě, které udrží veškerý hmyz (nejen komáry) venku a klid uvnitř. Díky tomu neuslyšíte žádné bzučení a nebudete mít nikdy kousance. Zvažte, jestli by nebylo dobré pořídit tyto sítě a nemusíte doma používat žádné prostředky proti komárům.

Mosquito White Mosquito Wire Mesh Net Mosquito Disease Is Carrier Malaria
Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní možnosti

Přírodní repelenty obsahují olej z citronely nebo eukalyptus. Tyto vůně komáři nesnáší a pro lidi jsou velmi příjemné. Můžete si pořídit repelenty ve spreji s těmito složkami nebo nakoupit svíčky, které obsahují tyto složky. Není nic lepšího, než si užít krásnou vůni a ještě odstranit ze svého života otravný hmyz.

Mohlo by vás zajímat:  Vytvořte si na zahradě útulný kout pro posezení s přáteli i relaxaci

Elektrické odpuzovače

Elektrické repelenty používají zvuk nebo světlo, které odpuzují tento hmyz. Anebo si na druhou stranu můžete pořídit lampu, která je bude přitahovat a zabije je ve chvíli, kdy se k ní dost přiblíží. V každém případě se zbavíte otravného hmyzu, a to nejen komárů.

Odstranění přirozeného prostředí

Komáři se drží hlavně u vody. Jestli máte na zahradě jezírko, pítko pro ptáky nebo nějaké vlhké oblasti a chcete se hmyzu efektivně zbavit, měli byste se zamyslet nad jejich odstraněním. Prohlédněte také květináče nebo ptačí krmítka, kde si často dělají svá hnízda.

Zdroj: https://www.forbes.com/home-improvement/pest-control/get-rid-of-mosquitos/
Přidat na Seznam.cz