Aphid Pest Attack Backyard Garden Crop Aphid Attacks Nasturtium Trap Plant Garden

Efektivní metody, jak se na podzim vypořádat se škůdci na zahradě

Jak se mění listí a klesají teploty, mnoho zahrádkářů se těší na krásu podzimu. Podzim však také přináší zvýšenou aktivitu škůdců, protože hmyz a hlodavci hledají úkryt a obživu před zimou. I když může být lákavé sáhnout po chemických pesticidech k ochraně vaší zahrady, existuje spousta přírodních a ekologických metod, jak proti zahradním škůdcům letos na podzim bojovat.

Doprovodná výsadba

Doprovodná výsadba zahrnuje strategické vysazování určitých druhů rostlin společně, aby se zabránilo škůdcům nebo došlo k přilákání užitečného hmyzu. Například afrikány se svou silnou vůní mohou pomoci odpudit mšice, háďátka a další běžné zahradní škůdce. Výsadba aromatických bylin, jako je bazalka a rozmarýn v blízkosti náchylných plodin, může také odradit škůdce. Prozkoumejte nejlepší doprovodné rostliny pro vaši zahradu a vytvořte odolnější ekosystém.

Mohlo by vás zajímat:  Proti lalokonoscům působí efektivně určité vůně nebo speciální postřik

Přitahujte užitečný hmyz

Podpořte ochranu přírody v boji proti škůdcům přilákáním užitečného hmyzu, jako jsou berušky. Tento hmyz se živí zahradními škůdci, jako jsou mšice a housenky. Chcete-li je pozvat do své zahrady, zasaďte květiny bohaté na nektar, jako je kopr, fenykl a řebříček. Kromě toho vytvořte úkryty a hnízdiště, jako jsou malé hromádky listí nebo dřevěné konstrukce, abyste těmto užitečným tvorům poskytli domovy.

Close Up Hand Holding Dill
Zdroj obrázku: Freepik

Neemový olej

Neemový olej, získaný z neemového stromu, je přírodní pesticid, který narušuje krmné a reprodukční cykly mnoha zahradních škůdců. Zřeďte neemový olej vodou a aplikujte jej na postižené rostliny k hubení mšic, roztočů a jiného hmyzu . Je důležité aplikovat neemový olej střídmě a během chladnějších hodin, aby nedošlo k poškození užitečného hmyzu.

Mohlo by vás zajímat:  Také v zimě potřebuje náš domov chránit před škůdci

Domácí spreje proti škůdcům

Pomocí ingrediencí z vaší kuchyně si můžete připravit vlastní roztoky na hubení škůdců. Například spreje s česnekem a chilli papričkami mohou odradit mnoho zahradních škůdců, když jsou smíchány s vodou a aplikovány jako sprej na listy. Podobně může směs mýdla a vody pomoci regulovat mšice a svilušky. Tyto domácí prostředky jsou šetrné k životnímu prostředí a bezpečné pro ekosystém vaší zahrady.

Zdroj: https://www.highmowingseeds.com/blog/organic-management-of-fall-garden-pests/
Přidat na Seznam.cz