23538

Petrželka je oblíbenou bylinkou. V pleťové masce pomáhá proti akné

Petrželka je u nás asi nejvíce používaná na dochucování pokrmů, především polévek, kde příjemně prováže všechny chutě. Většina z nás si ji pěstuje v truhlíku za oknem nebo na bylinkové zahrádce. Po sklizni ji lze nasušit nebo zamrazit a používat po celou zimu jako připomínku svěžího léta. Rozhodně se to vyplatí, protože i po zmrznutí či usušení si dokáže zachovat mnoho vitamínů a prospěšných látek, které obsahuje. Není tedy na škodu, pořídit si několik dalších květináčů s touto bylinkou, protože je opravdu velkým zdrojem živin potřebných pro náš organismus.

Mohlo by vás zajímat:  Pro milovníky pesta přinášíme skvělý recept této lahůdky, která zároveň zatočí s anémií

Konzumujte ji nejlépe syrovou a čerstvou

Pokud nechcete uzobávat přímo ze záhonku, co takhle si namixovat smoothie plné vitamínů a živin? Například v kombinaci s čerstvým špenátem, který není chuťově tolik výrazný a nechá petrželku krásně vyniknout. Díky jediné hrsti petrželky dodáte tělu denní dávku vitamínu C, železa, který je obsažen v jejích stoncích, a kyseliny listové, jež je obzvlášť důležitá pro těhotné ženy. Nebojte se ani přidávání do omáček a polévek, petrželka totiž i v případě, že projde varem, neztrácí většinu důležitých živin, jako je tomu u ostatní zeleniny.

Mohlo by vás zajímat:  Nať cibulky můžete mít čerstvou po celý rok. Stačí jí parapet a voda
1806 (1)
Zdroj obrázku: Freepik

Natrhejte si do zásoby, bude se hodit i na jiné účely

Jistě vás překvapí, že ji můžete využít také při svých zkrášlovacích procedurách. Je totiž opravdu účinná v boji proti akné. Vyrobte si vlastní pleťovou masku, která zpevní pokožku a vrátí jí lesk, zklidní podráždění, vyčistí póry a navíc nedá pupínkům žádnou šanci. Budete potřebovat:

  • 3 lžíce najemno nasekané petrželky,
  • 3 lžíce citronové šťávy,
  • 1 lžíci medu.

Všechny suroviny důkladně promíchejte v misce a naneste buď na nejproblémovější oblasti, nebo rovnou na celý obličej. Po 20 minutách opláchněte teplou vodou.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/parsley-benefits#TOC_TITLE_HDR_3
Přidat na Seznam.cz