2150925001

Přírodní koupaliště jsou v létě vyhledávaným cílem. Kvalitu vody lze poznat podle několika znaků

Osvěžit se v přírodním koupališti je to nejlepší, co si můžete během horkých měsíců užít. Musíte se ovšem soustředit na kvalitu vody, protože jinak si můžete způsobit i vážné kožní problémy. Než do vody vstoupíte, měli byste si zkontrolovat několik zásadních věcí. Jedině tak budete vědět, že je nezávadná a můžete se v ní bezpečně vykoupat.

Vzhled

Voda musí vypadat čistě. Nejlepší je, když je průzračná a můžete vidět na dno. To je jedním z hlavním indikátorů toho, že je voda v pořádku. Dokonce ani průzračná voda nemusí být v pořádku, ale pokud je hodně zakalená, je to rozhodně signál toho, že něco není v pořádku.

Mohlo by vás zajímat:  Péče o zahradu si vybírá daň na našem zdraví. Chraňte svá záda správným pohybem

Vůně

Nepříjemný zápach vody by vám měl ihned napovědět, abyste do ní nechodili. Zápach způsobuje rozklad rostlin a organického materiálu. To znamená, že je voda kontaminovaná a není vhodná pro koupání. Dávejte si proto pozor na aroma v okolí vody.

2149137167
Zdroj obrázku: Freepik

Řasy

Přítomnost a přemnožení řas je známkou toho, že je ve vodě velké množství živin. To je na první pohled dobré pro rostliny, ale pro vaše zdraví to není nic dobrého. Jestli na břehu vidíte hodně řas, neměli byste do vody vůbec chodit. A to platí i pro vašeho mazlíčka.

Mohlo by vás zajímat:  Česnek a cibule ochrání rostliny na zahradě před mšicemi

Průtok vody

Na místech, kde neustále proudí voda, máte mnohem větší šanci, že bude voda v pořádku. Jestli se chcete vykoupat, najděte si menší řeku nebo potok, kde se neustále mění voda. Stojatá voda v rybníku nebo jezeru má mnohem větší tendenci na vyšší množství bakterií ve vodě.

Zvířata v okolí

Jestli víte,  že v okolí vodního zdroje žije hodně divokých zvířat, která chodí k vodě, neměli byste se tam koupat. Čím více zvířat tam žije, tím vyšší je riziko kontaminace kvůli jejich trusu. Proto není dobré se koupat na místech, kde je hodně kachen nebo jiných tvorů. Až si zkontrolujete vodu, ve které se chcete vykoupat, užijte si příjemné osvěžení v přírodě.

Zdroj: https://www.simplexhealth.co.uk/how-to-test-the-quality-of-open-water-for-bathing-or-swimmingis/
Přidat na Seznam.cz